Bedirhanoğlu'ndan HDP ve Beyaz Türkler'e tepki

Bedirhanoğlu'ndan HDP ve Beyaz Türkler'e tepki


HDP’ye oy verenlerin de artık PKK’ya tepki gösterdiğini söyleyen DOGÜNSİFED Başkanı Şahismail Bedirhanoğlu, “Gelip Sur’da yaşasınlar” dedi.

Sur'da yaşanan terör saldırıları bardağı taşıran son damla oldu ve PKK’nın YDG-H eliyle uyguladığı hendek siyasetine, Diyarbakır’dan ilk kez ‘Yeter artık’ sesleri yükseldi. Çözüm ve Diyalog Heyeti’ni kurarak bölgedeki ve Batı’daki iş adamlarını AK Parti-HDP arasında mekik dokutan Doğu ve Güneydoğu İş Adamları Dernekleri Federasyonu Başkanı Şahismail Bedirhanoğlu, oluşan tepkiyi Star’a anlattı.

HENDEĞE KARŞIYIZ

Bedirhanoğlu, “Artık, HDP’ye oy vermiş önemli bir kesimin de PKK’ya, ‘Sana oy verdim hayatımı niye mahvediyorsun’ diye çıkıştığını dile getirdi. Bedirhanoğlu, “En yüksek oy aldıkları yerde halkın yaşamını cendereye sokarak yaşanmaz hale getirdiler. Halk, bir nevi cezalandırıldığını düşünüyor ve bunu kabullenemiyor. Silvan’da, Nusaybin’de, farklı yerlerde halk bu zulmü yaşadı. Silvan’da o üç mahalle tamamıyla harap oldu. Devlet, 2.5 milyon TL yardım gönderdi” dedi. Hendeklere karşı olduklarının altını çizen Şahismail Bedirhanoğlu, “Çözüm sürecinde dışarıdan yatırımcı geliyordu. Bizden iş isteyen insanları, iş bulmuş olarak görüyorduk. Hendekler üzerinden başlayan çatışma ve şiddet, toplumu derinden sarstı. Biz iş camiası olarak, sivil alanlarda çatışmaların yaşanmasına karşıyız. Bu hendeklerin Kürt toplumunun önemli bir talebi olabilecek siyasal statüye de, ekonomik olarak da katkı sağlamayacağını düşünüyoruz. Çözüme hendek atlatmayın” diye konuştu.

361 ESNAF İFLAS ETTİ

‘Büyük yıkım’ olarak tanımladığı hendek siyasetinin verdiği maddi zarara da değinen Bedirhanoğlu, “Suriçi’nde benim 103 yataklı bir otelim var. Değeri 8 milyon dolar. Kapıya, kilit vurduk, 58 çalışanı ücretsiz izne çıkarttım. Suriçi’nde 7 Haziran’dan bu yana 361 iş yeri  iflas etti. 56 iş yeri başka semtlere taşındı” dedi.  Bedirhanoğlu,”Kalanlar da yoksullukları nedeniyle ölümle baş başa yaşamak zorunda” ifadesini kullandı.

GEL DE BURADA YAZ

TwItter ve Facebook’tan güzellemeler yapanların olduğunu belirten Şahismail Bedirhanoğlu, “Sırça köşkünde oturup, oradaki yaşama övgü yazanlar var. Onlara diyorum ki, ‘Suriçi’ne gelin’... ‘Orada yaşam inşaa ediliyor’ diye yazanlar, gelin Suriçi’nde kalın. Sabah kalkın evin önünde hendek, bir yanda bomba, bir yanda mayın. Gelin bunu bir yaşayın. Bu güzellemeleri yapanları buraya davet ediyoruz” diye konuştu.

Erdinç Akkoyunlu - Star

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Barzani'den Türkiye açıklaması!
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
Barzani'den Türkiye açıklaması!

Hava Durumu

18°
Detaylı Hava Raporu