Almanların kafasını karıştıran konu

Almanların kafasını karıştıran konu

  • 09 Aralık 2015 13:29


Alman Göç ve Mülteciler Federal Ofisi, ülkeye giriş yapan binlerce sığınmacı ve göçmenin biyometrik kaydının yapılmasını sağlayan farklı bir parmak izi tarayıcısını uygulamaya koydu.

Ekonomik zorluk yaşayan, siyasi iktidarsızlık içinde olan ülkelerden Avrupa ülkelerine yaşanan mülteci akınının ardından AB üyesi devletler de mültecilere yönelik işlemlerin yapılması, mültecilerin korunması ve yerleştirilmesi sürecinde çeşitli önlemler almaya devam ediyor.

Göçmenlere dair işlemin yapılmasındaki ilk aşama olan güvenli bir kimliğin oluşturulması parmak izinin alınmasıyla yapılmaktadır. Ancak bazı kişilerin sahte kimlik belgeleriyle ülkelere giriş yapmasının ardından yeni uygulama gündeme geldi.

Alman Göç ve Mülteciler Federal Ofisi, ülkeye giriş yapan binlerce kişinin biyometrik kaydının yapılmasını sağlayan Crossmatch Guardian parmak izi tarayıcısını uygulamaya koydu.

Alman Göç ve Mülteciler Federal Ofisi, bugüne kadar mültecilerin parmak izinin alındığı ve iltica uygulamalarının kullanılmakta olduğu çok sayıda alan ofislerinde kullanılmakta olan binden fazla cihaz aldı.

PARİS SALDIRILARI DA BAHANESİ OLDU

Crossmatch CEO’su Richard Agostinelli, konuyla ilgili olarak, “Mevcut Avrupa mülteci krizi ve en son yaşanan Paris saldırıları, bağımsız sınırlara giriş yapanların kimliklerinin doğrulanması ihtiyacını gündeme getirmiştir. Ulusal güvenlik taraması ve yardım idare uygulamalarını destekleyen güvenilir ve hızlı yakalama kaydı ve doğrulama çözümlerin sağlanmasında uzun bir geçmişe sahibiz” dedi.

ABD vizesi için başvuruda bulunan yabancı uyruklu kişiler için ve ABD ziyaret programının bir parçası olacak şekilde havaalanı girişlerinde Birleşik Devletlere giriş yapabilmek amacıyla uygulanan işlemleri de içerecek şekilde önemli kimlik yönetimi uygulamalarının desteklenebilmesi amacıyla 2006 yılından itibaren 80 binden fazla Guardian cihazı kullanılmaya başlandı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Yıldırım-Bahçeli görüşmesi sona erdi
Türkiye
Türkiye'den ABD'ye '1915 olayları' tepkisi
Dünya
Jandarma Genel Komutanı Azerbaycan'da şehitlikleri ziyaret etti

Hava Durumu

18°
Detaylı Hava Raporu