Volkan Bozkır'dan Rus krizi değerlendirmesi

Volkan Bozkır'dan Rus krizi değerlendirmesi


Avrupa Birliği Bakanı Volkan Bozkır, bir gazetecinin "Türkiye’nin boğazları kapatması gündeme gelebilir mi?" sorusuna, "Olmamış senaryolar üreterek, bu ilişkiyi daha da zorlaştırmanın bir anlamının olmadığını düşünüyorum" cevabını verdi.

AB Bakanı Bozkır, Foto Muhabirleri Derneği Başkanı Rıza Özel ve Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti. Bozkır, Türk vatandaşlarının her gün doğru haber almasını ve doğru haberlerle gündemi değerlendirmesini mümkün kılan arkadaşlarına çok şey borçlu olduğunu söyleyerek, foto muhabirlerine çalışmalarında başarılar diledi.

Bakan Bozkır, bir gazetecinin "Rusya ile yaşanan kriz nedeniyle Türkiye’nin boğazları kapatması gündeme gelebilir mi?" sorusuna, "Bu konuda Dışişleri Bakanlığımız gerekli açıklamayı yaptı ve Dışişleri Bakanlığımız değerlendirmelerini yapıyor. Bakanlar Kurulu’nda bütün konuları, Rusya ile ilişkilerimizi ele aldık. Bizim Rusya iyi bir komşumuzdur.

300 yılın en iyi ilişkilerine sahip olduğumuz noktaya gelmiştik. Bu son yaşanan gelişmelerin iki ülke arasındaki dostluğa halel getirmemesini Türkiye olarak arzu ediyoruz. İyi komşuluk ilişkilerimizi, Türk ve Rus halkları arasında oluşmuş olan bu çok güzel sıcak ilişkiyi devam ettirmek istiyoruz. Dolayısıyla olmamış senaryolar üreterek, bu ilişkiyi daha da zorlaştırmanın bir anlamının olmadığını düşünüyorum. Ümidimiz, zamanın en iyi panzehir olduğu düşüncesiyle tekrar iyi ilişkiler noktasına geleceğini ümit ediyoruz" cevabını verdi.

Foto Muhabirleri Derneği Başkanı Özel, Bakan Bozkır’a TBMM’de çekilmiş bir fotoğrafını hediye etti.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Cumhurbaşkanlığı hesabından Macron'a ince mesaj
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
İspanyol polisi Katalan hükümet binasına baskın yaptı

Hava Durumu

33°
Detaylı Hava Raporu