Suriye’de “Teşekkürler Türkiye” Cuması

Suriye’de “Teşekkürler Türkiye” Cuması


Cuma gösterilerinin devam ettiği Suriye’de dünkü gösterilere "Şukran Turkiye" adı verildi.

Suriye’de Mart 2011’den beri devam eden Cuma gösterilerine her hafta bir ad veriliyor. Dün yapılan gösterilere “Teşekkürler Türkiye Cuması” adı verildi.

Suriye’de Cuma gösterilerinin adları internet üzerinde yapılan oylama üzerinden belirleniyor. Komitenin belirlediği birkaç isim anket şeklinde Suriye Devrimi takipçilerinin seçimine bırakılıyor. Bu hafta en yüksek oyu "Teşekkürler Türkiye" ifadesi aldı.

Cuma adları “The Syrian Revolution 2011” adlı Facebook sayfasından ilan ediliyor. Sayfanın 852 bin takipçisi var.

Facebook sayfasının yöneticileri yazdıkları iletilerden birinde "Bu ismin seçilmiş olması, Türkiyelilerin cömertliğiyle kıyaslanamaz ancak artık Türkiye'ye teşekkür etmenin zamanı gelmişti. Suriyeliler kendilerine ikramda bulunanı ve zor zamanda yanında olanları asla unutmaz" ifadesini kullandı. İletinin devamında, "Türkiye halkına ve hükümetine bize sundukları yardımlardan ötürü teşekkür ediyoruz. Füze ve uçaklarla bombalanırken bize kapılarınızı açtınız. Bizim için çok şeye katlandınız. Teşekkür ifadesi, size duyduğumuz minnettarlığın bir göstergesidir" denildi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
ABD'de Güneş tutulması başladı
Türkiye
İstanbul Beykoz'da hortum çıktı
Dünya
ABD'den PYD'ye yapılan askeri sevkiyat 1250 tıra ulaştı

Hava Durumu

23°
Detaylı Hava Raporu