Davutoğlu, Kadın Kolları kongresinde konuştu

Davutoğlu, Kadın Kolları kongresinde konuştu


Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Kongresi'nde hitap etti.

Başbakan Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları;

- Birliğimize, kardeşliğimize karşı terör baronlarına karşı yürüttüğümüz demokrasi ve huzur operasyonlarına destek verdiniz. Cizreli Elif kardeşimden bahsetmek istiyorum. 'Biz buraya hendekleri aşarak geldik, Biz buraya Türkiye'nin kardeşliği için geldik' dedi. Ben bu kardeşlerimi özellikle teşekkür ediyorum. Hoşgeldiniz diyorum. Bu ülkenin huzurunu güçlendirmek için yaptığımız bu politikalara en çok siz destek verdiniz.

MAZLUM COĞRAFYADAKİ ANNELERİN DUASI AK PARTİ'YE OLDU

- Srebrenitsa'ya biz yardıma gittik. Bugün dünya karşımıza dikilse o katliamın yaşanmasına asla izin vermeyiz. Somali'den bahsetmek istiyorum. 20 yıldır hiç gidilmeyen Somali'ye gittik. O ülkenin semalarında ilk Türk uçağını gördüler. Yardım için gelen Türkiye'yi. Gazze'ye gittiğimiz de ise hastanede ağlayan anneleri hatırlıyorum. Şimdi mutlular. Bir Kabe'ye dönüm sonra Türkiye' dönüp muktedir Türkiye var, güçlü Türkiye var diyorlar. Dünya gözünü yumarken Türkiye var diyorlar, AK Parti var diyorlar. Suriye'deki mültecilerin anneleri kızlarının umudu Türkiye'dir, AK kadınlardır, AK Parti'dir. Filistin, Arakan, birçok mazlum ülkedeki annelerin duası Türkiye oldu. Dualarla 1 Kasım'da Türkiye'de AK kadrolar işbaşına geldi.

BAŞI AÇIK, BAŞI KAPALI AYRIMI HİÇBİR ZAMAN YAPMADIK

- Başı açık, başı kapalı hiçbir annemizin izzetiyle oynanmasıyla izin vermeyeceğiz. Kimseye başı açık başı kapalı demedik. Burada en güzel tabloları görüyoruz. Bu kadınlar özgürlüğün, demokrasinin mücadelesini veriyor. 

ONLAR KÜÇÜK KOLTUK KAVGALARIYLA UĞRAŞIYOR

- Maşallah siz ne mubarek kadınlarsınız ki heyecanınızı hiç kaybetmiyorsunuz. 81 ilimizin tüm kadınları dimdik ayakta. AK Kadınlar, AK kadrolar her an seçim olacakmış gibi çalışıyorsunuz. Biz de esas olan davalarımızdır. Sen ben yok Türkiye var dedik. Sen ben yok Türkiye var diyoruz. Diğer partiler ise kurultay kavgalarıyla geçiyor. Onların hedefi küçük koltuklarını korumak. Bizim amacımız ise davamızı gedik taşına koymak.

YÜREĞİM HALA SOĞUMADI

- Özgecan kızımızı katledenler ağırlaştırılmış müebbet cezası aldı ama benim yüreğim hala soğumadı. Kadına karşı şiddeti önlemek için tüm kadrolarımızla ayakta olacağız. Kadına uzanan el Türk yargısıyla kırılacak.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İngiltere'den Türkiye'ye Pkk desteği
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
İslam ülkelerine Ermenistan çağrısı

Hava Durumu

19°
Detaylı Hava Raporu