Gençlik iksirini buldu!

Gençlik iksirini buldu!


Rus bilim adamı Sibirya’da bulunan 3.5 milyon yıllık bir bakterinin farelerde yaşam süresini uzattığını görünce kendisine de uyguladı ve 2 yıldır hastalık yüzü görmedi…

Rus bilim insanları, tıp dünyasının yıllardır tartıştığı “gençlik iksiri” hakkında çok önemli bir başarıya imza attı. Moskova Devlet Üniversitesi Jeokriyoloji Bölümü Başkanı Anatoli Brouchkov, 2009’da bir araştırma neticesinde Sibirya’da buldukları 3.5 milyon yıllık bir bakteriyi ekibiyle test ettiğini ve canlıdaki yaşam süresini ilerlettiğini açıkladı. “Bacillus F” isimli bakteriyi laboratuvara alarak inceleyen Brouchkov, yıllar süren araştırma sonucunda bakterinin DNA kodlarını çözdükten sonra etkisini gözlemlemek için ilk olarak deney fareleri üzerinde uyguladıklarını belirtti. Yaşları bir hayli ilerlemiş farelere enjekte edilen bakterinin, hayvanların vücut dokuları metabolizmasında olumlu gelişmeler meydana getirdiğini gözlemleyen araştırmacı Brouchkov, farelerin eskiye nazaran daha çok hareket ettiklerini ve çiftleştiklerini gözlemledi.


GRİP BİLE OLMUYOR

Aynı etkinin insan vücuduna da yansıyacağını düşünen Brouchkov, bakteriyi kendisine de enjekte etmeye karar verdi. Son 2 yıldır bakteriyi düzenli olarak kendi vücuduna enjekte eden Anatoli Brouchkov, enjeksiyona başladığı günden bu yana daha çok çalıştığını, daha hareketli bir hayat yaşadığını ve grip bile olmadığını söyledi. Bakterinin vücut performansını nasıl geliştirdiğini henüz çözemediklerini belirten Brouchkov, şu ana kadar herhangi bir yan etki görmediğini de vurguladı. Rus bilim insanları şimdi bakteriyi daha ayrıntılı inceliyor.


Kaynak: Sabah.com.tr

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Kılıçdaroğlu'ndan 'vatandaş Kemal' açıklaması
Türkiye
Türkler Kızıldeniz'i su altından geçebilir
Dünya
Rus büyükelçisi evinde ölü bulundu

Hava Durumu

24°
Detaylı Hava Raporu