Davutoğlu'ndan Demirtaş'a: O teröristlere hitap etsin

Davutoğlu'ndan Demirtaş'a: O teröristlere hitap etsin


Başbakan Ahmet Davutoğlu, ilk resmi yurt dışı ziyaretini, KKTC'ye gitmeden önce havaalanında açıklamalarda bulundu.

Demirtaş'a çok sert tepki gösteren Davutoğlu; "Demirtaş'ın herhangi söyleyecek bir sözü varsa olay yerine inceleme için giden ekiplere baro temsilcilerine ateş açan o hainlere, o teröristlere, o alçaklara dönüp konuşmalıdır. Dönüp kendisinden nasıl olsa emin olduğu ve gelip kendisine hiçbir şey yapmayacak olan devlet temsilcilerine konuşmak yerine dönüp o teröristlere hitap etsin. Teröristleri arkasına alarak, yanlarında durarak ulaşacağı tek yer Tahir Elçi'nin katline sebebiyet verenlerle işbirliği yapma konumudur." dedi.

TAHİR ELÇİ O PAÇAVRAYI KALDIRIRDI

Davutoğlu, "Tahir Elçi bugün hayatta olsaydı, Müslüman gelenekle tabutuna örtülen örtüyü kaldırıp, PKK'nın paçavrasını örtenlerden hesap sorardı" diye konuştu.

RUS UÇAĞININ DÜŞÜRÜLMESİ

Başbakan Davutoğlu, Türk hava sahasını ihlal eden Rus uçağının düşürülmesine ilişkin, "Karşılıklı suçlamalarla, Türkiye'ye dönük asılsız ithamlarla, 'Türkiye DEAŞ'tan petrol alıyormuş, arkasında şu varmış', bu tür ithamlarla Türk hava sahası ihlalini örtmek mümkün değil. Suriye krizi bir Türk-Rus krizi değildir. Hatta Suriye krizi bir Rus-NATO krizi de değildir. Ama bu tutumun sürdürülmesi sebebiyle şu anda maalesef Türkiye ile Rusya arasında bir krize dönüşmüş bulunmaktadır" dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İngiltere'den Türkiye'ye Pkk desteği
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
İslam ülkelerine Ermenistan çağrısı

Hava Durumu

19°
Detaylı Hava Raporu