Koray Aydın adaylığını açıkladı

Koray Aydın adaylığını açıkladı


MHP'de adaylığını açıklayan ikinci isim Trabzon eski milletvekili Koray Aydın oldu. "Artık başkalarının balkon konuşmalarını dinlemeye tahammülümüz kalmadı" diyen Aydın, "MHP'yi geleceğe taşımak azmindeyim" sözleriyle adaylığını ilan etti.

1 Kasım seçimlerinin ardından kurultay ve genel başkanlık tartışmalarının başladığı Milliyetçi Hareket Partisi'nde Sinan Oğan'dan sonra adaylığını açıklayan ikinci isim Koray Aydın oldu. Ankara'da bir basın toplantısı düzenleyen Aydın, 1 Kasım seçim sonuçlarının MHP ve ülkücü harekette büyük bir hayal kırıklığı olduğunu söyledi:

"MHP ve ülkücü hareketin seçim akşamları başkalarının balkon konuşmalarını dinlemeye artık tahammülü kalmamıştır. 1 Kasım akşamı itibarıyla ülkücü hareket için zaman akmaz olmuş, adeta durmuştur. Bu yılgınlığın, bitkinliğin ve hayal kırıklığının aşılması ancak yenilenmeyle mümkündür. Bu yenilenmeyle tabana heyecan verecek bir ışık yakılmalıdır."

Koray Aydın, Genel Merkez'e olağanüstü kurultay toplama çağrısı yaptı. Yeni bir başlangıç için toplanmasını istediği kurultayı "kadim bir Türk geleneği" olarak tanımlayan Aydın, kararın ülkücü iradeye bırakılmasını istedi. Aydın bu sözlerin ardından ülkücü hareket ve MHP içindeki geçmişini hatırlattı ve genel başkanlığa aday olduğunu açıkladı:

"Bu kutlu yoldan aldığım ilham ve hızla MHP'yi geleceğe taşımak ve hep birlikte ülkücü geleneği inşa etmek azmindeyim. Bu yolda hiç bir tereddüt taşımayan sizlerin öncüsü ve sözcüsü olmaya talibim."
Koray Aydın, basın toplantısında bir gazetecinin kurultay salonuna girme ile ilgili endişeleri olup olmadığına ilişkin sorusuna da yanıt verdi:

"Bu beni kapsamıyor herhalde. Ben Trabzonluyum. Biz horonu dik oynarız."

Meral Akşener de açıklayacak

MHP'de üçüncü iddialı aday Meral Akşener ise adaylığını Pazartesi günü İstanbul'da düzenleyeceği bir basın toplantısıyla açıklayacak. Üç aday arasında kurultay toplanması konusunda bir süre genel merkezin kararını bekleme, ardından da delegelerden imza toplamak için birlikte harekete geçmek konusunda görüş birliğine varıldı.

Kaynak: Al Jazeera

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Barzani'den Türkiye açıklaması!
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
Barzani'den Türkiye açıklaması!

Hava Durumu

21°
Detaylı Hava Raporu