Narkotik köpeği uyuşturucu aradı

Narkotik köpeği uyuşturucu aradı


Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekibi, uyuşturucu kullanıldığı yönünde sürekli ihbar gelen 9 okulun bahçesinde ve etrafında narkotik köpeğiyle birlikte arama yaptı.

 İçişleri Bakanlığının son zamanlarda çocuklar için ciddi tehlike oluşturan başta bonzai adlı kimyasal özellikli uyuşturucu madde olmak üzere diğer uyarıcı ve uyuşturucu madde bağımlılığı ile zararlı alışkanlıklarla mücadele amacıyla hazırladığı genelge doğrultusunda alınan tedbirler Adana'da aksatılmadan uygulanıyor.

 Adana Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri hem İçişleri Bakanlığı genelgesi hem de sürekli uyuşturucu kullanıldığı yönünde ihbar gelen 9 okul önünde, bahçesinde ve etrafında uygulama yaptı.

 Narkotim ekipleri hem okulla hiçbir ilgisi bulunmayan öğrenci ve öğretmenlerin güvenliğini tehdit eden, eğitim öğretim hizmetlerinin yürütülmesine engel olan kişileri okul çevresinden uzaklaştırırken hem de uyuşturucunun arzını önleme odaklı tespitler yaptı. 

 Polis, özellikle gece okul bahçesinde uyuşturucu alındığı ihbarı nedeniyle okulun bahçesine girerek narkotik köpeğiyle arama yaptı. Çocuğu okulda öğretmen ve öğrenciler bu durumu memnuniyetle karşılarken bir okul yöneticisi "Bu duruma milli eğitim müdürü kızar" diyerek polise tepki gösterdi. Polis ise uygulamanın İçişleri Bakanlığının emri olduğunu öğrenciler için yapılan bir uygulama olduğunu söyledi.

 Polis okul bahçelerinin yanı sıra okulun etrafındaki metruk binaları köpekle birlikte didik didik aradı. Metruk binaların dışında okul çevresinde gıda ürünü satan büfe, lokanta gibi işletmeler tek tek narkotik polisleri ve narkotik köpeği tarafından arandı.

 Polisin uygulamasından öğretmenler ve çevredeki vatandaşlar memnun kaldı. 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Lübnan Dışişleri Bakanı Bassil Türkiye'ye gelecek
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Nijerya’da bombalı intihar saldırısı: 10 ölü, 30 yaralı

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu