Yurt genelinde hava durumu

Yurt genelinde hava durumu


Ülkemizin güney ve doğu kesimlerinde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre: Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı, Batı Karadeniz, Doğu Anadolu'nun batısı, Mersin, Adana, Kahramanmaraş, Kırşehir, Sivas, Samsun, Amasya, Çorum, Bingöl, Muş, Bitlis, Diyarbakır, Adıyaman, Şanlıurfa ve Mardin çevreleri ile Giresun'un iç kesimleri ve Gümüşhane'nin batı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Çanakkale'nin güneyi, Balıkesir'in batısı, İzmir, Manisa, Aydın , Isparta'nın güney ilçeleri ve Burdur'un doğu ilçelerinde kuvvetli (21-50mm) , Muğla ve Antalya'da yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli (51-100mm) olması beklenmektedir. Sabah saatlerinde doğu bölgelerde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.


HAVA SICAKLIĞI :Ülkemizin güney ve doğu kesimlerinde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı, yurdun güneydoğu kesimlerinde güney ve doğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara, Batı Akdeniz, İç Anadolu ve Karadeniz bölgelerinde kuvvetlice ( 30-60 km/saat), Marmara'nın güneyi, Ege ve Batı Akdeniz'de yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Çanakkale'nin güneyi, Balıkesir'in batısı, İzmir, Manisa, Aydın , Isparta'nın güney ilçeleri ve Burdur'un doğu ilçelerinde kuvvetli (21-50mm) , Muğla ve Antalya'da yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli (51-100mm) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: güney yönlerden Marmara, Batı Akdeniz, İç Anadolu ve Karadeniz bölgelerinde kuvvetlice ( 30-60 km/saat) , Marmara'nın güneyi, Ege ve Batı Akdeniz'de yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. Kuvvetli rüzgarla birlikte soba ve doğal gaz kaynaklı zehirlenmeler başta olmak üzere meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

MARMARA 

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Çanakkale'nin güneyi ve Balıkesir'in batı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; güney yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/s), güneyinde yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

BURSA

 Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 21

İSTANBUL

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların güneyinde kuvvetli olması bekleniyor. 20

KIRKLARELİ

Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 19

TEKİRDAĞ

Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 23

EGE 

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İzmir, Manisa ve Aydın çevrelerinde kuvvetli (21-50mm), Muğla çevrelerinde yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli (51-100mm) olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın; Rüzgarın; güney yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

AFYONKARAHİSAR

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 14

İZMİR

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 21

KÜTAHYA

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 20
MANİSA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 15

AKDENİZ 

 Parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz ile Adana ve Mersin çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Isparta'nın güney ilçeleri ve Burdur'un doğu ilçelerinde kuvvetli (21-50mm), Antalya çevrelerinde yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli (51-100mm) olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın; Batı Akdeniz'de güney yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor.

ADANA

Az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra sağanak yağışlı 24

ANTALYA

Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı gececeği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor. 19

HATAY

Parçalı ve bulutlu 20

MERSİN

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı 23

İÇ ANADOLU 

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir çevreleri ile gece saatlerinden sonra Konya ve Sivas çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

ANKARA

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı 17

ÇANKIRI

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı 15

KAYSERİ

Parçalı bulutlu 15

SİVAS

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı 17

BATI KARADENİZ 

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak yağışlı gececeği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

BOLU

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı 16

KARABÜK

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı 19

KASTAMONU

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı 14

ZONGULDAK

Parçalı bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı. 20

ORTA ve DOĞU KARADENİZ 

Parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinden sonra Çorum çevreleri ile akşam saatlerinden sonra Samsun ve Amasya çevreleri, gece saatlerinden sonra Giresun'un iç kesimleri ve Gümüşhane'nin batı kasimlerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; yarın güney yönlerden kuvvetli (30-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

AMASYA

Parçalı bulutlu, akşam saatlerinden sonra sağanak yağışlı 20

SAMSUN

Parçalı bulutlu 21

TOKAT

Parçalı bulutlu, akşam saatlerinden sonra sağanak yağışlı 21

TRABZON

Parçalı ve az bulutlu 22

DOĞU ANADOLU 

Parçalı ve az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Elazığ, Tunceli ve Bingöl çevreleri, akşam saatlerinden itibaren batısı ile Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinin sağanak yağışlı gececeği tahmin ediliyor.

ERZURUM Parçalı ve az bulutlu 8

KARS Parçalı ve az bulutlu 12

MALATYA Parçalı ve az bulutlu 120

MUŞ Parçalı bulutlu, akşam saatlerinden sonra sağanak yağışlı 12

GÜNEYDOĞU ANADOLU 


Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Adıyaman çevreleri ile akşam saatlerinden sonra Şanlıurfa çevreleri, gece saatlerinden sonra Diyarbakır ve Mardin çevrelerinin sağanak yağışlı gececeği tahmin ediliyor.

BATMAN

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu gece saatlerinden sonra sağanak yağışlı 15

DİYARBAKIR

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu 14

GAZİANTEP

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu 15

ŞANLIURFA Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu 17

DENİZLERDE HAVA

Batı Akdeniz'de fırtına bekleniyor.

KARADENİZ 

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, batısı sağanak yağışlı. Rüzgar: Batı Karadeniz: Güney ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40km/s) zamanla 2 ila 4 (10-30 km/s), Doğu Karadeniz'de güney ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.

MARMARA 

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, sağanak yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/s), akşam saatlerinden itibaren 2 ila 4 (10-30km/s)kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: İyi.

EGE 

Hava Durumu: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de güneybatıdan 4 ila 6 (30-50km7s), Güney Ege'de güney ve güneybatıdan 3 ila 5( 20-40km/s), ilk saatler 4 ila 6 (30-50 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, ilk saatler kuzeyinde 2,5m Görüş: iyi, yağışta zayıf.

AKDENİZ 

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, batısı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de: Doğu ve güneydoğudan 6 ila 8 (50-75 km/s), gece 3 ila 5 (20-40 km/s), Doğu Akdeniz'de: Doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/s), kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 2,0m, batısı 3,0 ila 4,0m Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ 

Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10 ila 30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m Görüş: İyi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Artık dün yok, her şey değişti.
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
Almanya'da 14 Türkiye kökenli aday milletvekili oldu

Hava Durumu

25°
Detaylı Hava Raporu