Karaya Oturan Gemi Açıkta Bekletiliyor

Karaya Oturan Gemi Açıkta Bekletiliyor


İstanbul Boğazı’nda dümeni kilitlendiği iddiasıyla kıyıya metreler kala karaya oturan ve bir yolcu teknesine çarpan ‘Crown Emma’ isimli kuru yük gemisi, açıkta bekletiliyor.

 İstanbul Boğazı’nda dümeni kilitlendiği iddiasıyla kıyıya metreler kala karaya oturan ve bir yolcu teknesine çarpan ‘Crown Emma’ isimli kuru yük gemisi, açıkta bekletiliyor.

 Yaşadıklarını anlatan geminin çarptığı tekne görevlisi, "Akşam saat dokuz buçuk gibi turumuzu tamamlayıp müşteriyi bırakmak için buraya yanaştık. Tam bir kaç kişi inmişti. Biz de aşağıdaydık işte. Bir anda bağrışma duyduk eknenin üst kısmında. Bir baktık şu yönden geminin geldiğini gördük. O esnada herkes dışarı fırladı biz de dahil." diye konuştu.

 Kireçburnu’nda dün akşam saatlerinde dümeni kilitlendiği ileri sürülen kuru yük gemisi, bir petrol istasyonunu teğet geçerek yolcu teknesine çarptıktan sonra kıyıya yakın bir yerde durmuştu. Olayda yaralanan ve can kaybı olmadı. Gemi, bir süre sonra sahil güvenlik yardımıyla ve kendi çabalarıyla bulunduğu yerden çıkarak yüzdürülmüştü. Bulunduğu yerden kurtarılan kuru yük gemisi, Kireçburnu açıklarına demirletilerek bekletiliyor.

 Geminin çarptığı bir tekne çalışanı, olayın gerçekleştiği anı anlattı. “Akşam saat dokuz buçuk gibi turumuzu tamamlayıp müşteriyi bırakmak için buraya yanaştık. Tam bir kaç kişi inmişti. Biz de aşağıdaydık işte. Bir anda bağrışma duyduk eknenin üst kısmında. Bir baktık şu yönden geminin geldiğini gördük. O esnada herkes dışarı fırladı biz de dahil. Geminin alt kısmı betona vurup ondan sonra bize vurdu bu hasar meydana geldi. Herkes panik içinde kaçıştı. Yaralı yok ama olabilirdi de, ölüm de olabilirdi. Bir metreyle kurtardık yani. Biz telsiz konuşmalarından duyduğumuza göre kendisi gelirken önüne bot çıkmış. Bot dediğim buradaki balıkçı tekneleri. Onları görünce biranda kırmış direksiyonunu birdaha da toparlayamamış, işte geldi buraya vurdu. Burada kendi çabasıyla birde işte römorkların yardımıyla açığa aldılar, şuanda demirli zaten.” dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Erdoğan: Nefes tazeleyerek hizmet etmeyi sürdüreceğiz
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
Parayla satın alınabilecek her şeyi kaybettik

Hava Durumu

28°
Detaylı Hava Raporu