Özgür-Der Bangladeş'teki idamları protesto etti

Özgür-Der Bangladeş'teki idamları protesto etti


Bangladeş Başkonsolosluğu önünde toplanan bir grup, Bangladeş’te Cemaat-i İslam partisi üyelerinin idam edilmesini protesto etti.

Gayrettepe bulunan Bangladeş Başkonsolosluğu’nun önünde bir araya gelen Özgür Düşünce ve Eğitim Hakları Derneği mensupları (Özgür-Der) Bangladeş’te Cemaat-i İslam Partisi Üyeleri Muhammed Kamaruzzaman, Cemaat-i İslam Partisi genel sekreteri Ali İhsan Mücahid ve Abdülkadir Molla’nın idam edilmesini protesto etti. Eylem nedeniyle konsolosluk binası önünde geniş güvenlik önlemi alındı. Pankart açan grup “İslami hareket engellenemez” ve “Cemaat-i İslam Yalnız Değildir” şeklinde slogan attı.

Bangladeş Başkonsolosluğu önünde basın açıklaması yapan Özgür-Der başkanı Rıdvan Kaya, “Teröristlerin destek verdiği işbirlikçiler İslami hareket mensuplarını saçma sapan suçlamalarla basit yalanlarla sadece siyasi bir takım idealarla idam gibi insanlık dışı bir eylemle susturmaya çalışıyorlar. 45 yıl sonra yargılayıp idam etmek açık bir cinayettir. Burada hukuk yoktur. Bu mahkemeler hiçbir şekilde mahkeme değildir. Olağanüstü yargılamalarla tamamen siyasi konjonktürün ortaya çıkarttığı ithamlarla bu insanları yargılayanlar sadece İslami hareketi susturarak bastırmak hedefini güdüyorlar. Ve maalesef dünyada Mısır’ından Suriye’sine, Pakistan’dan Afganistan’a dünyanın her yerinden İslami hareketlere savaş açmış küresel haramilerin oluşturduğu propaganda ortamından yararlanarak fırsat bu fırsat diyerek İslami hareket mensuplarını sindirmeye, İslami hareketleri tavsif etmeyi hedefliyorlar” dedi.

Grup daha sonra slogan atarak bina girişine geldi ve eylemin ardından dağıldı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Erdoğan: Budistler iyi diye kandırmayın
Türkiye
Elazığ'da beton mikseri kazası
Dünya
İsrail polisi Yahudilere saldırdı

Hava Durumu

14°
Detaylı Hava Raporu