Terör devletinin hedefinde çocuklar var

Terör devletinin hedefinde çocuklar var


Filistinli Tutuklu Komitesi Departman Başkanı ve Gazze şeridi izleme komitesi üyesi Abdul Nasır Fervana: "İsrail ihlalleri ile karşı karşıya kalan Filistinli çocukların korunması için uluslararası toplum harekete geçmeli."

Filistinli Tutuklu Komitesi Departman Başkanı ve Gazze şeridi izleme komitesi üyesi Abdul Nasır Fervana, İsrail işgal güçlerinin iki ay içinde bin Filistinli çocuğu kaçırdığını söyledi.

Fervana, Filistinli çocuklar üzerinde İsrailli yetkililerin ihlallerinin arttığını söyleyerek İsrail hapishanelerindeki tüm çocukların serbest bırakılması için çağrıda bulundu. Abdul Nasır Fervana tarafından yapılan açıklamada devam eden İsrail ihlalleri ile karşı karşıya kalan Filistinli çocukların korunması için uluslararası topluma çağrıda bulunuldu. 

El-Aksa intifadasının başladığı 28 Eylül 2000 tarihinden bu yana kayıtlara  göre 12 binin üzerinde çocuk kaçırıldı. Kaçırılarak gözaltında tutulan 14 yaş altındaki çocuklar, gözaltında tutuldukları sürede bedensel zarar görme tehlikesiyle karşı karşıya kalmanın yanında psikolojik işkencelerle sorgulanabiliyor.

Fervana, Çocukların haklarının korunması ile ilgili anlaşmaları uygulamak ve İsrail'in giderek artan hak ihlali suçları ile ilgili İsrail'in sorumlu tutulmasının, uluslararası bir görev ve sorumluluk olduğunu hatırlattı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Erdoğan: İnsansız tankları da üretir hale getireceğiz
Türkiye
'Türkiye nüfusunun 2040'da 100 milyonu geçmesi bekleniyor'
Dünya
İbrahim Kalın: PYD ve Esed anlaşsa bile Afrin Operasyonu sürecek

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu