Denizli'de suya yüzde 25 zam yapıldı

Denizli'de suya yüzde 25 zam yapıldı


Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin 2016 yılı bütçesi, 1 milyar 900 milyon lira olarak oy birliğiyle kabul edildi. MHP ve CHP Grubu da bütçeye kabul oyu verirken, su ücretlerine yüzde 25 zam yapıldı.

 Denizli Büyükşehir Belediyesi’nde önce 19 ilçe belediye meclisinin belirlediği bütçeler görüşüldü ve oy birliğiyle kabul edildi. İlçeler içinde en yüksek bütçe 188 milyon lira ile Pamukkale Belediyesi oldu. En düşük bütçeye ise 4 milyon 47 bin lira ile Babadağ Belediyesi sahip oldu. İlçe belediyelerinin bütçelerinin kabul edilmesinin ardından Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin ve Denizli Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin 2016 yılı bütçeleri görüşüldü. 

 Büyükşehir Belediyesi’nin ve DESKİ’nin 1 milyar 900 milyon liralık bütçesi oybirliğiyle kabul edildi. CHP Grubu, personel giderlerine artırılması, reklam ve tanıtım giderlerinin düşürülmesi gerektiğini dile getirdi, ancak bütçeye evet oyu verdi. MHP Grubu da olumlu oy kullanınca bütçe meclisten oy birliğiyle geçti. Meclis ayrıca Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a 587 milyon lira borçlanma yetkisi de verdi.

 AK Partili Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, bütçenin büyük bölümünün yatırımlara ayırıldığını belirterek, "Bu bütçe yatırım bütçesidir. Önümüzdeki yıl Üçgen Kavşağı başta olmak üzere akıllı kavşakları da devreye alacağız. Kabul ettiğimiz bütçenin büyük bölümü yatırımlara kullanılacak. Personel giderleri bütçenin sadece yüzde 5’lik bölümü oluşturuyor" dedi.

 SUYA YÜZDE 25 ZAM

  Bütçenin kabul edilmesiyle su fiyatlarına da yüzde 25 zam yapıldı. Daha önce 2 lira olan 0-15 metreküp suyun fiyatı 2.5 liraya, 15-30 metreküp suyun fiyatı 3.50 liradan 4.30 liraya, 30 ton üzeri ise 4.90 liradan 6.10 liraya yükseltildi. İlçelerde de su bedellerine yüzde 18 ila yüzde 25 arasında değişen oranlarda zam yapıldı. DESKİ Genel Müdürü Mahmud Güngör, Denizli’de su fiyatlarının çevre illere göre düşük olduğunu, yatırımlar nedeniyle su fiyatlarında yeni düzenleme yapma zorunluluğu doğduğunu söyledi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Lübnan Dışişleri Bakanı Bassil Türkiye'ye gelecek
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Nijerya’da bombalı intihar saldırısı: 10 ölü, 30 yaralı

Hava Durumu

12°
Detaylı Hava Raporu