Türkiye tarihindeki en büyük operasyon!

Türkiye tarihindeki en büyük operasyon!


Hatay'da düzenlenen 2 ayrı operasyonda 10 milyon 626 bin adet uyuşturucu madde Captagon hap ele geçirildi. 1 ton 831 kilogram ağırlığındaki uyuşturucu hapın Türkiye tarihinde bugüne dek ele geçirilen en büyük miktar olduğu belirtildi.

 Olayla ilgili biri Suriye uyruklu 3 kişi gözaltına alındı. Alınan bilgiye göre, Suriye’ de imal edilerek Türkiye üzerinden deniz yoluyla Körfez ülkelerine sevk edilmek istenen, hava filtrelerine zulalanmış vaziyette 7 milyon 326 bin adet captagon uyuşturucu hap ele geçirildi.

 Operasyonun devamında bir depoya yönelik gerçekleştirilen 2. operasyon kapsamında 3 milyon 600 bin adet captagon uyuşturucu hap daha ele geçirildi.

 Örgütün organizatörü olduğu tespit edilen ve Suriye’de üretilen uyuşturucuların Türkiye üzerinden naklini koordine eden Suriye uyruklu bir şahıs ile iki Türk vatandaşı gözaltına alındı.
Ele geçirilen 1 ton 831 kilogram ağırlığındaki toplam 10 milyon 926 bin Captagon uyuşturucu hapın, bugüne kadar Türkiye'de ele geçirilen en büyük miktar olduğu bildirildi. 

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

 Hatay Valisi Ercan Topaca, Cumhuriyet tarihinin en büyük uyuşturucu operasyonunda piyasa değeri 100 milyon lira olan 10 milyon 936 adet uyuşturucu Captagon hap ele geçirildiğini söyledi.

 Vali Topaca, yapılan operasyonlarla ilgili düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin en fazla uyuşturucu madde yakalanan operasyonunu gerçekleştirdiklerini belirti.

 Hatay Emniyet Müdürlüğüne bağlı Narkotimler aldıkları istihbarat üzerine Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde il merkezinde uyuşturucu operasyonu düzenlediğini kaydeden Topaca, "Suriye’de imal edilerek Türkiye üzerinden deniz yoluyla Arap ülkelerine sevk edilmek istenen hava filtrelerine zulalanmış vaziyette 7 milyon 326 bin adet Captogan uyuşturucu hap ele geçirildi.

 Narkotik Timlerimiz operasyonun devamında bir depoya yönelik düzenlediği ikinci operasyonda da 3 milyon 600 bin adet Captogon uyuşturucu hap daha ele geçirerek toplamda piyasa değeri 100 milyon TL olduğu belirtilen 10 milyon 926 bin adet Captogon hap ele geçirdi" dedi.

  Olayla ilgili örgütün organizatörü olduğu tespit edilen ve Suriye’de üretilen uyuşturucuların Türkiye üzerinden naklini koordine eden Suriye uyruklu bir şahıs ile 2 Türk vatandaşının göz altına alındığını belirten Vali Topaca, "Söz konusu uyuşturucunun nihai pazarı konumundaki ilgili ülke bağlantıları yakalanması amacıyla uyuşturucu ile mücadele daire başkanlığımız ile kurulan koordinasyonla uluslararası işbirliği temaslarda devam ediyor" diye konuştu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Erdoğan'dan 'askeri müdahale' sorusuna cevap
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
Katalonya krizi, İspanya'da sokakları karıştırdı

Hava Durumu

25°
Detaylı Hava Raporu