Ekmek için yağmur, çamur demeden!

Ekmek için yağmur, çamur demeden!


İzmir'de gökdelenlerin dış cephe temizlik ve tamir işlerini yaparak ekmek parası kazanan işçiler, metrelerce yükseklikte rüzgara meydan okuyor.

Ekmek parası kazanma uğruna büyük şehirlerdeki gökdelenlerin dış cephe temizlik ve tamir işlerini yapan işçiler, metrelerce yükseklikte rüzgara meydan okuyor.

Son yıllarda giderek yaygınlaşan gökdelenler, ofis veya konut konforunun yanında birçok kişiye de yeni istihdam alanları oluşturuyor.

Binaların dış cephelerini kaplayan camların bakım ve temizliği de bu işler arasında yer alıyor. 

İzmir'de 45'er katlı ve 200 metre uzunlukta 2 kuleden oluşan bir iş merkezinin camlarını silme işini üstlenerek geçimlerini sağlayan işçiler Mehmet Keskin ve Cemal Altunordu, haftanın 5 günü özel kıyafetler giyerek, emniyet ekipmanlarının kontrolünü yaptıktan sonra vinçlere bağlı sepete binerek çalışmaya başlıyor.

Bu işte çalışmak için özel eğitim alan işçiler, camları silerek üst kattan zemine doğru iniyor. 

'YÜKSEKTE YERDE OLDUĞUMUZDAN DAHA RAHATIZ'

Tehlikelere rağmen işini severek yaptığını belirten işçilerden Cemal Altunordu, zeminden metrelerce yükseklikte çalışırken rüzgardan çekindiklerini ifade ederek, çalışırken bulundukları vincin sallanmasına yol açan rüzgarın şiddetini yakından takip ettiklerini söyledi.

'DÜZENLİ EĞİTİM ALIYORUZ'

Yaklaşık 15 yıldır yüksek binalarda cam silerek geçimini sağladığını belirten Mehmet Keskin de 2 yıldan bu yana bu iş merkezinde görev yaptığını, iş güvenliği konusunda da periyodik eğitimler aldıklarını belirtti.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İspanya'dan Katalonya açıklaması: Amacımız düzeni yeniden sağlamak
Türkiye
Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde 'kadro' eylemi
Dünya
İspanya'dan Katalonya açıklaması: Amacımız düzeni yeniden sağlamak

Hava Durumu

23°
Detaylı Hava Raporu