Bahçeli'nin 1 Kasım yorumu: Mağlup olmadık

Bahçeli'nin 1 Kasım yorumu: Mağlup olmadık


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli 1 Kasım seçimlerini yorumlarken MHP'nin bir başarı sağladığını söyleyemediğini ancak mağlup da olmadıklarını söyledi.

"1 Kasım'da aldığımız sonucun bir başarı olduğu iddiasında değilim ancak mağlup da olmadık. Allah'a hamd olsun yıkılmadık. Yıkılacak bir şey de görmüyoruz. MHP milli gönüllerde, cesur yüreklerdedir. Düşeceğimiz sanıyorlardır yanıldılar, korkacağımızı, kaçacağımızı planlıyorlardı ama havasını aldılar. Bizi tanımıyorlar. Hislerimiz anlamıyorlar."

Bahçeli'nin konuşmasından satırbaşları şöyle:

1 KASIM'I TÜM YÖNLERİYLE İRDELİYORUZ

"Partimize eksikliklerini eksiltmeyen, yanımızda kaya gibi duran vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Başarı sağladık diyemem ama  mağlup olmadığımıza yürekten inanıyorum. Çalışmalarımızı devam ettirerek 1 Kasım'ı tüm yönleriyle irdeliyoruz.

MHP'YE OPERASYON DÜZENLEYENLER..

MHP'ye operasyon düzenleyen, buna yarım akıllarıyla yataklık edenler fitne halindedir. Karalık ayak oyunlarına boyun eğmedik. Bugüne kadar ilkelerimzle bağdaşmayan tercihte yer almadık. Bizim yerimizi, sözümüz, tavrımız dosdoğrudur. Sıradanlaşan rüşvet ve yolsuzluklara karşı ahlak ve adalet çadırları altında toplandık.

Haram lokmayı kursaklarına indirmiş, yalanı rehber edinmiş sahte müslümanlara, din tüccarlarına yüzümü döndük. Zorlandık, hırpalandık, saldırılara uğradık ama yolumuzdan dönmedik.

MHP İKTİDARA ULAŞACAKTIR

MHP hareketi hiç durmadan çalışacak ve iktidara ulaşacaktır. Dava arkadaşlarımın aynı şevk ve heyecanla devam edeceklerini biliyorum. Bizim Allah'tan başka korkacağımız, kuldan başka utanacağımız bir şey yoktur.

TÜRK MİLLETİ "KOALİSYON KURUN" DEDİ

Türk milleti 7 Haziran'da tüm siyasilere mesaj vermiştir. Erdoğan, 7 Haziran sonucunu beğenmedi, sindiremedi, kabullenemedi. Korku ve kaygıyla Türkiye'yi baştan ayağa dehşet ve hiddete hapsetti. Türk milleti 7 Haziran'da Meclis'te grubu bulunan partilere koalisyon kurun mesajı vermiştir. Herkes gördü ve yaşadı ki, 9 Temmuz'da koalisyon kurma görevini alan Davutoğlu nafile turlarına başladı. CHP bu oyuna adeta figüranlık yaptı. AKP'nin hükümet kurma irade ve isteği hiç olmamıştır. 1 Kasım'da 7 Haziran'ın tekrarı zorla yapılmıştır.

GERİLEDİĞİMİZ AÇIK VE GERÇEK

1 Kasım'da oy ve milletvekili sayısında gerilediğimiz açık ve gerçektir. Milletimizin verdiği muhalefet görevini en iyi şekilde yapacağız. Partimize desteklerini esirgemeyen vatandaşlarıma teşekkür ediyorum. 1 Kasım'da mağlup olmadığımıza inanıyorum. Milli iradenin kararına saygı duyuyoruz, sonuçların nedenlerini araştırıyoruz. Daha iyisini yapmak, daha iyisini sağlamak için kuyumcu titizliğiyle çalışmalarımızı yürütüyoruz.

MHP NE YAPMADI DA KAYBETTİ?

Hem 7 Haziran, hem 1 Kasım'dan partimizin çıkaracağı dersler vardır. Sonuç ve gerekçeler ne olursa olsun, kendimizi anlatmakta zorluk çektiğimiz bir kitlenin varlığı açıktır. 1 Kasım seçimi olağanüstü şartlarda yapılmıştır. Üzerinde durmamız gereken soru şudur: 7 Haziran'dan 1 Kasım'a kadar MHP ne yapmamıştır da bu desteği kaybetmiştir? AKP 4 ay 23 günde bu oyu nasıl kazanmıştır. Diğer partilere oy veren vatandaşlarımıza hürmet ediyoruz.

AKP NE BAŞARMIŞTIR DA İKTİDAR OLMUŞTUR?

Dünyanın neresinde 4 ay 23 günde siyasi tutumlar bu kadar net ve keskin bir şekilde değişmiştir? Terör sonlanmış, asayiş ve güvenlik mi sağlanmıştır? İşsizlik bitirilmiş, yoksulluk ve yolsuzluğun üzerine mi gidilmiştir? 4 ay 23 günde AKP ne başarmıştır da tek başına iktidar olmuştur? Bu işin sırrı nedir?

YAŞANMADIK REZALET KALMADI

7 Haziran'dan 1 Kasım'a kadar yaşanmadık rezalet kalmadı. Diyarbakır, Silvan'da 12 gün boyunca sokağa çıkma yasağı yaşanmıştır. Türk askeri tutsak düşmemiştir. PKK'lı kalabalıklar başka coğrafyada değil, Diyarbakır'dadır. Türkiye'nin savunma ve korunması için gece gündüz nöbet tutan Mehmetçiklerin manevi linçe uğramaları hazmedilemez.

DÜNYA ELİMİZDEN KAYIP GİDİYOR

Erdoğan G20 zirvesinde gülücükler saçarken, Türkiye elimizden kayıp gitmektedir. Yüzde 49,5 oy almış yaralı ve yamalı Davutoğlu'nu kızağa çeken Erdoğan'ın gerçeklerden haberi yoktur. 1 Kasım'da tek başına iktidara gelmelerinin sebebi samimiyetmiş. Neymiş millet kazançlı çıkmış.

HDP'nin başkanlık sistemi dahi tüm modeller tartışılabilir demesi tesadüf değildir. Oyun içinde oyun vardır. Türk milleti 1 Kasım'da sandıkta başkanlık veya yeni anayasa mesajı vermediği halde bunları konuşmak ahlaksızlıktır.

MHP'YE İDAM FERMANI YAZANLAR..

MHP'ye idam fermanı yazanlar, Saray'ın etrafında öbek öbek toplanmıştır. 1 Kasım'da MHP'nin başarısız olduğunu söyleyenlere bakın. Diyorlar ki yönetim değişmeliymiş, diyorlar ki hayır diyenlere millet hayır demiş. Davutoğlu'na bakarsak kongreden korkmamıza gerek yoktur. Sana mı soracağız? MHP üzerinde hesap yapanlarda senin ve zihniyetinin izleri bulunmaktadır. Bizde teslim edilecek, işgale bırakılacak bir parti yoktur. Bizim Saray lejyonerlerine, bozkurt görünümlü aktrollere devredilecek bir parti de yoktur. MHP Türk milletinin eseridir. MHP onun bunun oyuncağı olmayacağı kadar kutlu, kutsaldır.

MHP'NİN BARAJ ALTINDA KALMASI İSTENDİ

1 Kasım'da projelendiren MHP'nin baraj altında kalmasıydı. Her türlü yol denendi. Asıl hedef Türk milleti ve Türklüktü. MHP'nin bozguna uğraması, bölünme ve çözülmenin yolunu açacaktı.

MHP HAİNLİĞE HAYIR DEDİ

MHP hainliğe hayır dedi. MHP soyguna ve yolsuzluğa hayır dedi. MHP rüşvete, harama, küresel cinayete, Türk kanının dökülmesini seyredenlere hayır dedi. Bunların hepsine yine sonuna kadar hayır diyorum. İlkelerimizden ödün mü verseydik? Ülkemizin çıkarlarını görmezden mi gelseydik? Nedir bizden istenen? Nedir MHP'den beklenen?"

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İstanbul trafiğini rahatlatacak proje
Türkiye
Türk boya devinin kurucusu vefat etti
Dünya
İngiltere'de skandal program

Hava Durumu

19°
Detaylı Hava Raporu