Ayraç Dergisi'nden Herkese Hediye!

Ayraç Dergisi'nden Herkese Hediye!


Türkiye, artık siyasetin bir kenara bırakılıp kültür ve edebiyatın konuşulduğu bir döneme girerken Ayraç 73. sayısı ile okurunu selamlıyor.

Ayraç bu sayıda polisiye edebiyatı odağına aldı. Hüseyin Çelik, Türkçe polisiyenin önemli isimlerinden Sadık Yemni ile literatürü, tanıştığı ilk romanları, yerli ve yabancı isimleri ve polisiye ile siyaset ilişkisini konuştu:“İnsanın içindeki kötülüğü hafifletmek gibi bir misyon iyi kotarılmış polisiye romanlarda daima mevcuttur. Suçlunun kendisi iç konuşmalar ve bilinç akışıyla pişmanlığını, cürmün geri çevrilemezliğinden dolayı hissettiği acıyı anlattığı pasajlar, filmlerde bu tür sahneler potansiyel suçluları etkiler bir nebze. Buna inanmayı seviyorum.”

Salih Yüksel ise polisiyenin yerli ve yabancı örneklerine bir göz attı. Peyami Safa’dan Sadık Yemni’ye Sir Arthur Conan Doyle’den John Le Carré’e kadar birçok önemli isme ait romanları bulabilirsiniz bu yazıda.

Ömer Faruk K., Sait Faik’i nasıl okuyacağımıza dair kılavuz niteliğinde bir yazı kaleme aldı. Şiir ve Öykü Gündemi ile Çocuk Edebiyatı sayfalarımız yine özenle hazırlandı.

İyi okumalar.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Afrin'de Uverkan köyü teröristlerden temizlendi
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Bütçesi fazla veren Singapur'dan vatandaşlarına prim

Hava Durumu

11°
Detaylı Hava Raporu