'Gelişmiş ülkeler durgunluktan kurtulamadı'

'Gelişmiş ülkeler durgunluktan kurtulamadı'


Cumhurbaşkanı Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi'nin "Küresel Ekonomi, Büyüme Stratejileri, İstihdam ve Yatırım Stratejileri" konulu oturumunun açılışında konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Terörizm, hepimizin barış ve güvenliğini tehdit etmeye devam ediyor. Türkiye olarak terörle mücadeleye ilişkin iş birliğinin geliştirilmesi konusundaki kararlılığımızın daha güçlü bir şeklide ifade edilmesi gerektiğini düşünüyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi'nin "Küresel Ekonomi, Büyüme Stratejileri, İstihdam ve Yatırım Stratejileri" konulu oturumunun açılışında konuştu.

Paris'teki terör saldırılarını şiddetle kınadığını yineleyerek konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Fransız dostlarımıza ve bu saldırılar sebebiyle aramızda bulunamayan Sayın Hollande'a kayıpları için samimi üzüntülerimi, taziyelerimi iletiyorum" ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "Ankara ve Paris başta olmak üzere tüm terör saldırılarında hayatlarını kaybedenler için sizleri bir dakikalık saygı duruşuna davet ediyorum" sözleri üzerine, bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Saldırıların, ekonomi ile güvenlik arasındaki ilişkinin görmezden gelinemeyeceğini bir kez daha gösterdiğini belirten Erdoğan, "G20'nin asıl ilgi alanı olan ekonomi, siyasi, sosyal, kültürel sorunlardan bağımsız değildir, hele insan hayatından hiç bağımsız değildir. Türkiye'nin son dört aydır yaşadığı terör saldırıları gibi, Paris'teki eylemler gibi, Suriye'de meselesi şu anda terörle mücadele olan hadiseler gibi, bunlar bunun en açık ispatıdır. Bu gelişmeler göstermektedir ki terörizm, hepimizin barış ve güvenliğini tehdit etmeye devam ediyor. Türkiye olarak terörle mücadeleye ilişkin iş birliğinin geliştirilmesi konusundaki kararlılığımızın daha güçlü bir şeklide ifade edilmesi gerektiğini düşünüyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Kadir Topbaş istifa etti
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
Suriye görüşmelerinde diplomasi atağı

Hava Durumu

18°
Detaylı Hava Raporu