Zahhar: Bu hedef, amaç ve özlemi olan bir İntifadadır.

Zahhar: Bu hedef, amaç ve özlemi olan bir İntifadadır.


Hamas liderlerinden Mahmud Ez-Zahhar Kudüs İntifadası'nın İşgal rejiminin yıkılışına hazırlık olduğunu söyledi.

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyesi Mahmud Ez-Zehhar, Kudüs İntifadası'nın işgal rejiminin yıkılışına hazırlık yaptığını belirterek İntifada'nın silahlı direnişe dönüştüğüne dikkat çekti. Zahhar, Batı Yaka ve Kudüs halkının suskunluğuna umut bağlamanın boş olduğunu söyledi.

Mahmud Ez-Zehhar yaptığı açıklamada, “Yabancılarıhn Mescidi Aksa'ya girmelerine izin vermeyeceğiz. Çünkü Yahudiler Mescidi Aksa'yı önce ziyaret edip, ardından Mescidi Aksa'da haklarının olduğunu iddia ederek işi oldu bittiye getirmeye kalkacak. Amaçları bundan sonra da Mescidi Aksa'yı yıkıp yerine iddia ettikleri heykeli dikmektir.” dedi.

İnsanların İntifada'nın gücünü ve boyutunu küçümsemelerini eleştiren Ez-Zehhar, bunun kelimenin tam manasıyla intifada olduğunu; hedef, amaç ve özleminin olduğunu ifade etti.

İşgal rejiminin Mescidi Aksa'yı bölme planının fazla tepkiyle karşılanmayacağını tahmin ettiğine dikkat çeken Ez-Zehhar, ancak bu kirli plana karşı Filistin halkının baş kaldırdığını ve Aksa'yı savunmak için meydanlara indiğini kaydetti.

Ez-Zehhar, Batı Yaka halkının oturduğunu, geri kaldığını, olup bitene karşı susacağını düşünen, aşağılanmayı kabul edeceğini ve Oslo'yu içselleştirdiğini düşünenlerin yanıldığını belirterek, direnişin sadece top ve füze olmadığını, birçok çevreye rağmen İntifadanın silahlı direnişe dönüştüğünü hatırlattı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Uyuşturucu kullanan 4 kişiyi dövüp, polise teslim ettiler
Türkiye
Türkiye'den ABD'ye '1915 olayları' tepkisi
Dünya
Avrupa Birliği üst düzey yetkilisi: Türkiye ile işbirliği yapın

Hava Durumu

13°
Detaylı Hava Raporu