Betül Salur yazdı: Adomim Etkisi

Betül Salur yazdı: Adomim Etkisi


Filistin'le ilgili önemli tespitleri bulunan köşe yazarımız Betül Salur, yeni yazısında İsrail'in son dönemdeki işgal politikasına yer verdi.

Adomim: Kudüs'ün doğusunda büyükçe bir alana kurulmuş işgal bölgesi. 

Filistin halkına ait evlere ve topraklara el koyan İsrail’in daha sonra bu bölgelere Siyonistleri yerleştirip dünyaya kibarca 'yerleşim bölgesi' diye tanıtması hızla ilerleyen işgalin ana unsurlarındandır. Bu gaspa maruz kalan Filistinliler bedevi (evsiz göçebe) hayatı yaşamak zorunda kalıyorlar ve bir süre sonra sınır dışı ediliyorlar!

Tamamen çözümsüzlük hedefleyen ve gergin ortamdan beslenen İsrail için işgal politikaları adeta vazgeçilmez bir yaşam tarzı. Ancak Adomim Bölgesini diğer işgal bölgelerinden ayıran bir özelliği ön plana çıkıyor. Siyonistlerin düşünce tarzına göre ''Kudüs başkent olmadan İsrail devleti olmaz. İsrail devleti olmadan Yahudiler var olamaz.'' Bu durumda Kudüs İsrail için vazgeçilmezdir ve tamamen Müslümanlardan temizlenmelidir!

...

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Komandolar K.Irak'a girdi
Türkiye
CHP'li Yarkadaş'a tazminat davası
Dünya
Irak ordusundan Peşmerge açıklaması

Hava Durumu

25°
Detaylı Hava Raporu