Davutoğlu çok sert çıktı: Kimse şov yapmaya kalkmasın!

Davutoğlu çok sert çıktı: Kimse şov yapmaya kalkmasın!


Başbakan Ahmet Davutoğlu, Diyanet İşleri Başkanlığı'nda gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Davutoğlu'nun açıklamalarından satırbaşlar:

- Diyanet işleri başkanlığının birliğimiz bütünlüğümüz için büyük katkıları olmuştur. bu ezeli ve ebedi birliktelik için büyük gayret gösteriyorlar. Yurt dışında da çok önemli faaliyet yürütüyorlar. islam kardeşliği dolayısıyla yürüttüğü faaliyetler konusunda kendilerine müteşekkirim.

- Sayın Cumhurbaşkanımızın takdiridir görevlendirmeyi ne zaman yapacakları. Özellikle bütçe takvimi bakımından hükümetimizin bir an önce göreve başlaması gerekmekte. Bizim süratle hükümetimizi kurup bütçemizi Meclis'ten geçirmemiz gerekli. Sayın Cumhurbaşkanımızın da takdirinin bu yönde olmasını bekliyoruz. 

SİLVAN'DA KİMSE ŞOV YAPMAYA KALKMASIN

- Biz 23 Temmuz'da barış ve huzur operasyonu başlattığımızda ki, hala devam ediyor, "huzur geri gelene kadar mücadele devam edecek" demiştik. O zaman Silvan'daki operasyonlarımızı eleştirenler, seçimler için yapıldığı iddiasında bulunmuşlardı. Ancak Türkiye'de tek bir silahlı terörist kalmayana kadar bu mücadele sürecek. Kimse şov yapmaya kalkmasın. Silvan'da nasıl bir yığınak yapıldığını biz biliyoruz.

BAŞÖRTÜLÜLERE KELEPÇELİ GÖZALTI

- Bir soruşturmada gerekli adımlar atılır. Bayan olsun erkek olsun, başörtülü olsun olmasın. İhtiyaç olmadıkça kelepçeli görüntünün ortaya çıkmasını istemeyiz. Hepimiz hukuk devleti kurallarına riayet edeceğiz. Bir kaçma tehlikesi veya başka tehlikeler söz konusuysa, özellikle hanımların kelepçeyle götürülmesini kabul etmemiz mümkün değil. Arkadaşlara derhal talimat verdim, bu soruşturulsun diye. Bu doğru değil. Ayrım yapmak kesinlikle kabul edilecek bir husus değildir. Bu maksadını aşan bir ifadedir. 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Emniyet "Huzur-Türkiye-5" operasyonunun bilançosunu açıklandı
Türkiye
FETÖ'nün suikast timine ağırlaştırılmış müebbet istemi
Dünya
Yemen Başbakanı'ndan İran'a suçlama

Hava Durumu

15°
Detaylı Hava Raporu