ABD'de yaşayan Türklerden Obama'ya çağrı!

ABD'de yaşayan Türklerden Obama'ya çağrı!


Türk Amerikan Yönlendirme Komitesi (TASC), G-20 zirvesi öncesi Washington Post gazetesine verdiği ilanda ABD Başkanı Barack Obama’dan Antalya ziyareti öncesi mülteci krizi ve PKK ile mücadelede Türkiye’ye yardım talebinde bulundu.

ABD’de 150 Türk-Amerikan kuruluşunu temsil eden çatı örgüt “Türk Amerikan Yönlendirme Komitesi” (TASC), bugün Washington Post gazetesine bir ilan vererek Obama’dan Antalya ziyareti öncesi mülteci krizi ve PKK ile mücadelede Türkiye’ye destek olması için talepte bulundu.

TASC'ın yayınladığı bildiride Obama'ya seslenerek, Türk ve Amerikalıların 60 yıldır Kore'den Afganistan'a kadar omuz omuza çarpıştığını ve beraber durduğunu hatırlatarak, "Türkiye bir kez daha iç karartıcı meydan okumalar ile karşı karşıya, komşuları çöküyor ve bölge terör ve acımasız savaş musibetinin içine çekiliyor. Milyonlarca insan yer değiştirmek ve ülkelerinden daha güvenli ülkelere kaçmak zorunda kaldı. Türkiye 2,5 milyon mülteciye sınırlarını açarak güvenli bir liman sağlarken, Türkler de kalplerini açtı" ifadelerine yer verdi.

Türk Amerikan Yönlendirme Komitesi Eş Başkanları İbrahim Uyar ve Mehmet Toy imzalı ilanda, ABD'deki Türklerin başkanı ve Türkiye'nin dostu olarak Obama'dan aralarında Suriyeli, Iraklı ve Afganlıların da olduğu milyonlarca mülteci için Türkiye'ye yardım etmesi istendi.

DAEŞ VE PKK'YA KARŞI DESTEK İSTEDİLER

10 Ekim'de PKK tarafından Ankara'da gerçekleştirilen saldırı sonucunda 102 Türk vatandaşının kaybettiği ve bunun Türkiye tarihinin en büyük terör saldırı olduğu kayda geçirilen ilanda, Türklerin bugüne kadar hiçbir tehdite karşı boyun eğmediği, bundan sonra da eğmeyeceği vurgulandı. Bildiride, Türkiye'nin DAEŞ'e karşı mücadelede koalisyonun aktif bir üyesi olduğunu ve koalisyonun bu teröristlere karşı mücadelesinde daha etkin hareket etmesi için önemli bir rol oynadığını belirtirken, PKK'nın da Türkiye'ye karşı saldırılarına devam ettiğine dikkat çekti.

Bildiride şöyle denildi; "11 Temmuz'da PKK ateşkesi bitirdi ve Türkiye'ye karşı süpriz saldırılar gerçekleştirerek 150'den fazla kişiyi öldürdü. Türk Amerikalılar olarak ABD'nin PKK'nın Suriye'deki kolu olan bir gruba yardım ettiğini duymamız bizi öylesine şok etti ve üzdü ki bunu ifade edecek söz bulamıyoruz. Bay Başkan, Türkiye bizim dostumuz ve müttefiğimizdir. O her zaman, nerede ihtiyaç duyulduysa ABD ile birlikte durdu. Şu an Türkiye için sadık bir dost olmak, onun terörizmle mücadelesine yardımcı olmak, mülteci krizinin ağır gerekliliklerini karşılamasına destek olmak bizim görevimizdir."

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Suriye sınırında askeri hareketlilik sürüyor
Türkiye
Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde 'kadro' eylemi
Dünya
IKBY'nin petrol ihracatlarında büyük gerileme

Hava Durumu

16°
Detaylı Hava Raporu