Yunanistan'a grev göründü

Yunanistan'a grev göründü


Yunanistan'da, kamu ve özel sektör çalışanları, hükumetin reformlar çerçevesinde iş ve sosyal güvenlik koşullarına getirdiği değişiklikleri protesto etmek için yarın 24 saatlik grev kararı aldı.

Yunanistan İşçi Sendikaları Konfederasyonu (GSEE), Kamu Çalışanları Federasyonu (ADEDY) ve Mücadeleci İşçi Kolları Birliği (PAME) grev çağrısında bulundu. Greve kamu ve özel sektör çalışanlarının yanı sıra bakanlıklardaki memurlar, devlet hastanelerinde görevli sağlık çalışanları, eğitim görevlileri, eczacılar, doktorlar, gazeteciler, noterler, avukatlar, inşaatçılar, denizciler ve liman çalışanları da katılacak.

Yeni vergi kanununa itiraz eden serbest meslek sahiplerinin de destek vereceği belirtilen grev nedeniyle şehir içi sefer yapan otobüs, troleybüs, tramvay, metro ve banliyö trenlerinin çalışmayacağı, gemilerin limanlarda bağlı kalacağı duyuruldu.

Greve gazeteciler de ses verdi. Bu bağlamda; yarın saat 06.00'dan itibaren 24 saat süreyle televizyon ve radyo istasyonlarında haber bültenleri yayımlanmayacak, haber ağırlıklı internet sitelerinin sayfaları yenilenmeyecek, basın toplantıları iptal edilecek.

Yazılı basın çalışanlarının grevi dolayısıyla da cuma günü gazete bayilerinin rafları boş kalacak.

Öte yandan devlet dairelerinde müşteri hizmetlerinde aksamalar olacak, hastanelerde yalnız acil durum ve güvenlik ekiplerinin görev yapacak, mahkemelerde duruşmalar ertelenecek.

Yarınki grev kapsamında ADEDY ve GSEE, Atina'da Klaftmonos Meydanı'nda ortak miting düzenleyecek. Aynı saatlerde PAME üyelerinin de kent merkezindeki Omonia Meydanı'nda bir gösteri düzenleyecek.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
AB'den Barzani'ye referandum çağrısı
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
AB'den Barzani'ye referandum çağrısı

Hava Durumu

34°
Detaylı Hava Raporu