Gülen'in Tevrat'tan alıntı yaptığı ortaya çıktı

Gülen'in Tevrat'tan alıntı yaptığı ortaya çıktı


Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) lideri Gülen, bedduasında Tevrat'tan alıntı yaptığı ortaya çıktı.

Mavi Marmara olayında İsrail'e kalkan olan FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'in, beddualarında Tevrat'tan alıntılar yapması güneydeki bu ülkeyle olan sevgisini açık etti. Gülen'in bedduasında geçen "Gübreler Gibi Toprağın Bağrına Devrilsinler, Gübre Kılsın Hepsini" ifadelerinin Tevrat'ın birçok yerinde geçtiği ortaya çıktı.

Bedduada yer alan "Gübreler Gibi Toprağın Bağrına Devirsin, Gübre Kılsın Hepsini" ifadesi Yahudilerin tahrif edilmiş kitabı Tevrat'ta geçiyor. Gülen, 15 Eylül'deki sohbetinde de "Kendilerini bir şey görenler, yapraklar gibi toprağa gübre olarak dökülecekler" demişti.

KAYNAĞI TEVRAT'MIŞ

İlahiyatçı Prof. Dr. Mustafa Öztürk, Tevrat'ın "Yeremya" kitabının Paralel'in içine düştüğü durumu anlatan bir kitap olduğuna dikkat çekerek "Babil Kralı Nabukadnezar'ın Süleyman Mabedi'ni yakıp yıktığı İsrailoğlulları'nı, Babil'e sürgüne gönderdiği dönemi anlatır. İsrailoğulları'nın içinde bulunduğu kasvetli dönem bu kitaba yansımıştır. Bu kitapta bedduadan geçilmez" dedi. Gülen'in bedduasında dikkat çeken başka bir ayrıntı ise "Pakrudini" ifadesi oldu. Pek duyulmayan bu kimlik, dıştan Müslüman görünen, bir alttaki ikinci kimlikleri Kripto Ermenilik olan en alttaki gerçek kimlikleri de Yahudilik olan topluluk anlamına geliyor.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İngiltere'den Türkiye'ye Pkk desteği
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
İslam ülkelerine Ermenistan çağrısı

Hava Durumu

18°
Detaylı Hava Raporu