Müslüman Alimler Birliği'nden İntifada'ya destek

Müslüman Alimler Birliği'nden İntifada'ya destek


Sünni ve Şii alimlerden oluşan Müslüman Alimler Birliği, Hamas'ın Lübnan bürosunu ziyaret ederek Filistin İntifadası'nın yanında olduğunu gösterdi.

Lübnan’daki Sünni ve Şii alimlerin oluşturduğu Müslüman Alimler Birliği, Hamas’ın Lübnan bürosunu ziyaret etti.

 

Toplantıya katılan taraflar, Siyonist işgalcilerin Filistin halkına, topraklarına ve kutsallarına yönelik

saldırılarına karşı oluşan Kudüs İntifadası başta olmak üzere Filistin meselesine dair son gelişmelerle ilgili fikir alışverişinde bulundu. Toplantıda Kudüs intifadasına siyasi, maddi ve basın yoluyla nasıl tam destek olunabileceği ve intifadanın başarısı için yapılması gerekenler üzerinde konuşuldu.

 

Kudüs intifadasının meşruluğu üzerine konuşan Şeyh Hasan Abdullah, Filistinli mücahidlere koşulsuz destek olunmasının önemine vurgu yaptı ve Filistin'de İslam ümmetinin kutsallarını koruyan Filistinli kahramanlarının yalnız bırakılmaması için çağrıda bulundu.

 

Alimlerin Filistin halkının ve mübarek intifadanın yanında olduklarını belirttikleri toplantıda, İslam ve Arap ülkelerine kendi iç ihtilaflarını diyalogla çözmeleri ve Filistin İntifadası'na destek olmaları gerektiğini söyledi.

 

Hamas'ın Lübnan'daki temsilcisi Ali Bereke de konuşmasında Filistin'e destek vurgusu yapan alimlere çabalarından dolayı teşekkür etti.

 

Bereke, 40 günü aşkın bir süredir devam eden İntifada'nın Filistin halkını siyonistlerle mücadelede bir araya getirmesi bakımından çok önemli olduğunu, işgalcilerin işlediği suçları alenen gösterdiğini ve Netanyahu hükümetinin Mescidi Aksa'yı bölme planının önünü kapattığını belirtti.

 

Bereke, intifadanın Filistin işgalcilerden temizlenene dek devam edeceğini de vurguladı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Bekir Bozdağ'dan Mersin'deki saldırıya ilişkin ilk açıklama
Türkiye
Tuvalette 10 Bin lira bulsanız siz ne yapardınız?
Dünya
IKBY' açıklaması: Mazide kaldı

Hava Durumu

16°
Detaylı Hava Raporu