Hakimiyet için kara desteği şart

Hakimiyet için kara desteği şart


ABD Hava Kuvvetleri Sekreteri Deborah Lee James Dubai Havacılık Fuarı'nda Suriye'de hakimiyeti sağlayabilmek için kara gücüne ihtiyaç olduğunu söyledi

ABD Hava Kuvvetleri Sekreteri Deborah Lee James, Dubai Havacılık Fuarında konuştu. James, ABD'nin Suriye'de başarıya ulaşması için hava kuvvetlerinin yanısıra kara gücünün de olması gerektiğini söyledi.

ABD Hava Kuvvetleri sekreteri Deborah Lee James konuşmasında, hava gücünün son derece önemli olduğunu söylerken hem bir çok şeyin yapılabileceğine hem de hiç bir şeyin yapılamayacağına dikkat çekti. IŞİD grubuna karşı hava harekatlarının oldukça etkili olduğunu belirten James, "Ancak kara desteği olmadan bölgede hakimiyeti sağlayamazsınız." dedi.

Deborah Lee James'in açıklaması, Pentagon şefi Ashton Carter'ın Suriye'de özel kuvvet personeli görevlendirileceği açıklamasından bir kaç gün sonra geldi.

James,"Hava gücü çok önemli. Çok şey yapılabilir ancak herşeyi yapamaz. Sonuçta bu toprakları işgal edemez ve daha önemlisi bölgeyi idare edemez. Operasyonlarda karada savaşacak güçlere ihtiyacımız var. Irak ordusunun, Özgür Suriyelilerin ve Kürtlerin IŞİD'le mücadelede desteklenmesi gerekiyor." şeklinde konuştu.

ABD Başkanı Barack Obama ekim ayında Beyaz Saray'da 50'den fazla özel kuvvetin Suriye'de konuşlandırılması kararını onayladığını açıklamıştı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Myanmar hükümeti soykırımdan suçlu bulundu
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
Myanmar hükümeti soykırımdan suçlu bulundu

Hava Durumu

21°
Detaylı Hava Raporu