Filistin'de vekiller ve millet 'İntifada' için tek yürek

Filistin'de vekiller ve millet 'İntifada' için tek yürek


Gazze'deki Filistinli farklı grupların millet vekilleri tek yumruk halinde Batı Şeria'daki "İntifada'ya" destek olmak için Filistin Yasama Meclisi bahçesinde toplandı.

Filistin'de "intifada" ateşi yanmaya devam ediyor. İsrail'e karşı direnişi sürdüren farklı görüşlerdeki grupların millet vekilleri Batı Şeria'daki "İntifada"ya destek olmak için Filistin Yasama Meclisi bahçesinde toplandı.Hamas'ın çağrısıyla düzenlenen eylemde Hamas el Fetih ve Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC) milletvekilleri de hazır bulundu. Eyleme katılan milletvekillerinin "Aksa İntifadası'nın devam etmesine evet", "Filistin tek yürek" yazılı pankartlar taşıdı.

Gazze'deki Filistin Parlamentosu Başkanvekili Ahmed Bahr yaptığı basın açıklamasında; "Halkımızın Batı Şeria ve Kudüs'teki İsrail işgaline karşı intifadasını destekliyoruz. Filistin İntifadası yerel, bölgesel ve uluslararası komplolara maruz kalıyor ancak Filistin halkı bu komploları boşa çıkarıyor." dedi.

Hamas liderlerinden Halil el-Hayye de; "Bütün gruplar Aksa İntifadası'nın başarıya ulaşması için birliğimizi güçlendirmek ve bölünmeyi bitirmek için beraber çalışmalı." diye konuştu. Hayye, İsrail'in her zeminde abluka altına alınması ve İsrail ile diplomatik ilişkileri bulunan Arap ülkelerinin başkentlerindeki büyükelçilerin kovulması çağrısında buludu.

Hamas ile Fetih arasındaki uzlaşıya ilişkin Hayye, "Eğer üzerine anlaştığımız konuları uygulamaya iradeleri varsa biz hazırız." ifadelerini kullandı.

Fetih Hareketi milletvekillerinden Eşref Cuma "İşgalci İsrail'in planlarını başarısız kılmak için çabalarımızı birleştirilmeli ve Aksa İntifadası'nı desteklemeliyiz. Uluslararası toplum ve Arap ülkelerinin yanımızda yer almasına ihtiyacımız var." dedi.

FHKC milletekillerinden Cemil Mecdelavi de Fetih ile Hamas arasındaki Filistin uzlaşısının tamamlanması için çaba sarf edilmesi çağrısında bulundu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Denizaltı projesinde sıra Muratreis'te
Türkiye
Yavuz Bingöl: AK Parti'ye oy verdim
Dünya
'720 bin Arakanlı çocuk kapana kısılmış durumda'

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu