"Filistin'i İsrail saldırılarına karşı koruyun"

"Filistin'i İsrail saldırılarına karşı koruyun"


Venezuela Dışişleri Bakanı Delsey Rodriguez, Filistin'de yaşananların İsrail'in tek taraflı saldırıları olduğunu söylerken, Orta Doğu'da yaşanan karışıklıkların da bir an önce aşılarak istikrarın sağlanması gerektiğini belirtti.

Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da 4. Arap ve Latin Amerika ülkeleri devlet başkanları zirvesi öncesinde açıklamalarda bulunan Venezuela Dışişleri Bakanı Delsey Rodriguez, uluslararası toplumu, Filistinlileri İsrail'in saldırılarına karşı koruma çağrısı yaptı. Rodriguez, ülkesinin 1967 sınırlarında bağımsız bir Filistin devleti kurulması taraftarı olduğunu vurguladı.

Rodriguez, Venezuela'nın İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarını endişeyle takip ettiğini belirterek "Filistin'de yaşananlar karşılıklı bir mücadele değil bir dram ve İsrail'in tek taraflı saldırılarıdır" dedi.

"Husumet ve çekişmeler savaşarak çözülmez"

Suriye, Libya ve Yemen'deki savaşa da değinen Rodriguez, bu ülkelerde yeniden istikrar ortamının tesis edilmesi ve krizlerin aşılması için halklarına destek olunması gerektiğine işaret etti.  

Husumet ve çekişmelerin savaşarak çözülemeyeceğini dile getiren Rodriguez, pek çok Arap ülkesiyle ilişkisi olan Venezuela'nın bu ülkelerde yaşanan sorunlara çözüm bulma konusunda olumlu bir rol oynayabileceği mesajını verdi.

Rodriguez, Arap ve Latin Amerika ülkeleri arasındaki yakınlaşmadan duyduğu memnuniyeti dile getirirken, bu yakınlaşmanın siyasi ve iktisadi açıdan 21. yüzyılın en önemli hadisesi olacağını kaydetti.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İsrail kendisine bir tampon bölge oluşturmak istiyor
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
Şii ve Sünni koalisyonlarından IKBY referandumuna ret

Hava Durumu

24°
Detaylı Hava Raporu