Erdoğan Atatürk'ü anma töreninde konuştu

Erdoğan Atatürk'ü anma töreninde konuştu


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mustafa Kemal Atatürk'ü anma töreninde hitap etti.

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları;

- Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmetle yad ediyorum.

- Rus harbi, Balkanlar, 1. Dünya Savaşı'nda verdiğimiz kayıplar milyonlarla açıklanıyordu. Bizi vatansız bırakmak isteyenleri Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde durdurduk.

- Vatanımızı çok ağır bedeller karşısında kurtarabilirdik. Çok şükür ki kurtarabildik. Bugün de vatanımızı korumak için bedel ödemeye devam ediyoruz. Şehit verdik, yaralılarımız var. Vatan olmanın bilinciyle bu evlatlarımız bu destanı bir kez daha yazıyorlar. Bu topraklar bizim vatanımız. Tek millet, tek vatan, tek bayrak, tek millet diyorum. Bu dört ilke ülke ve millet olarak bizim geleceğimiz üzerinde kuracağımız dört sütundur. Bunların hiçbirinden taviz veremeyiz. 

- Cumhuriyet'i savunurken, Osmanlı'yı ve Selçuklu'yu reddedemedeyiz. Biz kabile devleti değiliz. Son devletimiz cumhuriyete var gücümüzle sahip çıkacağız. Biz asil bir ecdadın devamı olan bir devletiz.

- Rejim endişelerini gündemimizden çıkarabiliriz. Artık geleceğe kilitlenme zamanı. Uzun yıllar bu endişelerin arkasına sığınarak milletin kanını emenlerin foyası ortaya çıktı.

 

 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İngiltere'den Türkiye'ye Pkk desteği
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
İslam ülkelerine Ermenistan çağrısı

Hava Durumu

19°
Detaylı Hava Raporu