200 Bin Taşeron işçi Kadroya Alınıyor

200 Bin Taşeron işçi Kadroya Alınıyor


Taşeron işçiler bu haberimiz sizi yakından ilgilendiriyor. Taşeron işçilere müjdeli haber geldi. KPSS Şartı Olmadan 200 Bin Kişinin Kadroya Geçişi Sağlanacak. Peki bu geçiş ne zaman ve nasıl yapılacak? İşte konu ile ilgili merak edilen tüm detaylar...

Taşeron işçiler bu haberimiz sizi yakından ilgilendiriyor. Taşeron işçilere müjdeli haber geldi. KPSS Şartı Olmadan 200 Bin Kişinin Kadroya Geçişi Sağlanacak. Peki bu geçiş ne zaman ve nasıl yapılacak? İşte konu ile ilgili merak edilen tüm detaylar...

Çok uzun yıllardır konuşulan ve bir türlü açığa kavuşmayan kadroya geçiş konusunda sona yaklaşıldı. Özellikle taşeron işçilerinin devlet kadrolarına geçişi için birçok partinin vaat vermesi yine en son olarak taşeron işçilerine yaradı. Birçok işçi devlet kadrolarına geçmek için can atarken yüz günlük süreç başladı. Çalışmalarda sona gelen hükümet en kısa sürede bu kişileri devlet kadrolarına geçirecek.


KPSS’SİZ KADRO ALIMI

KPSS şartı olmadan kadroya alınacaklarını açıklayan devlet, bu kişilerin işlerini uzun zamandır yaptıklarını ve sınava girmeden devlet kadrolarına direk geçebileceklerini açıkladı. Toplamda 200 bin kişinin geçmesinin planlandığını açıklayan hükümet, geçişlerde birçok kriterin yer alacağını belirtti. Kamuya geçiş için zorunlu olan KPSS sorunu ortadan kaldırılacak. Hastanelerde taşeron üzerinden çalışıp asıl işi yapanlar, karayollarında yol işçileri ve laboratuvar çalışanları kadroya alınacak.

700 BİN’İN 200 BİNİ ASIL İŞİ YAPIYOR

Hazırlanan raporda 700 bin adet taşeron işçisinin bulunduğu ifade ediliyor. Bu taşeronlardan 200 bin tanesinin asıl işi yaptığı ve diğerlerinin yardımcı işlerde çalıştığı belirtiliyor. Şuanda hazırlanan taslaklara göre sadece 200 bin kişinin kadroya geçişi sağlanacak. Diğer 500 bin kişinin ise şartları iyileştirilecek. Yıllık izinlerinde ve maaşlarında da düzenlemeye gidilecek.

PTT’DE Kİ TAŞEROLARDA KADROYA ALINACAK

Hükümetin, taşeronlara yönelik çalışması sendikaları da sevindirdi. Birlik Haber-Sen, atılan adımlardan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, "Taşeron çalışanların iş ortamlarında karşılaştıkları sosyal, özlük ve ekonomik sorunlar herkes tarafından biliniyor. PTT A.Ş'deki taşeronlarda kadroya alınacaktır. Cumhuriyet tarihinde ilk kez ciddi şekilde taşeron sorununu dile getiren hükümete teşekkür ediyoruz" denildi.

KPSS olmaksızın bu kadro alımları işlemlerinin gerçekleşmesi ise sosyal medya üzerinde birçok kişinin konusu oldu. Memur alımları için KPSS şartı arayamayan kurumlarında kısa zaman içerisinde alacağı rakamları açıklaması bekleniyor.

 

memuruz.net

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

 • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

 • Emrah. Çankal

  10 Kasım 2015 21:36

  Cevap Ver

  K. Maraş Elbistan. Termik santral. Ne olacak

 • kasim

  10 Kasım 2015 17:52

  Cevap Ver

  çaykur çalişanlar kadro yokmu bızım hangı statuya bağliyız bılmıyorum kıçok buyuk bı işçi sayısı var kadro verılırse ulke batar on sekız yıldır çalışıyorum dort ay bı dayımız olmadı kadoro alamadık dayısı olan yaşar zaten bu ulkede

 • sertaç

  10 Kasım 2015 13:50

  Cevap Ver

  Bu taşeronlar başka firma adına çalışıp sırf devlet işi yapıyor yada çalıştığı kurum ile sözleşmesi var diye işe alınıyor da bu KPSS sınavına eşek gibi çalışıp kurslara dgidip paralar harcayıp 1 milyon insanın içinden sıyrılmayı hedefleyen ve 3 saat içinde bunu yapmaya çalışan onca insanın durumu ne olacak. Hangi hakka adalete insani duyarlılığa sığınarak yapacaksınız? Allah bunun hesabını sormaz mı sanıyorsunuz?

 • Osman

  10 Kasım 2015 13:20

  Cevap Ver

  Ankara EGO otobüs şöforleri kadro bekliyor

 • Bülent durmaz

  10 Kasım 2015 10:50

  Cevap Ver

  Peki iki yuzbinin içinde belediye çalisanlarindan niye hiç bahsedilmiyor .
  Yoksa bunlar uvey evlatmi..?

 • nesibe üdürgücü

  10 Kasım 2015 10:39

  Cevap Ver

  Barajlar da çalışanlar elektrik üreten işçiler ne olacak. O kadar oy verdik. Bu seçimde herkes kazandi denildi. Bir tek vaad üzerine 9 kişilik oy verdik.. Lütfen kadro kapsamına barajlar daki çalışan işçiler i de alın. .

Gündem
FETÖ bunu da yaptı… Öğrenciler hastanelik oldu
Türkiye
İstanbul'u korkutan iddia için açıklama geldi
Dünya
BM'nin hala Arakan'a erişimine izin yok

Hava Durumu

16°
Detaylı Hava Raporu