Sebahat Tuncel'den tehdit: Bunun altında Türkiye kalır

Sebahat Tuncel'den tehdit: Bunun altında Türkiye kalır


Sebahat Tuncel, Figen Yüksekdağ'ın "Sırtımızı PKK'ya dayıyoruz" sözlerine benzer cümleler kurarak "Türkiye'nin önünde HDP var, PKK var" dedi

Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Halkların Demokratik Kongresi (HDK) İstanbul İl Örgütleri Silvan'da yaşanan olaylar nedeniyle Galatasaray Meydanı'nda basın açıklaması yaptı. Yaklaşık 60 kişinin katıldığı basın açıklaması için polis geniş güvenlik önlemi aldı.

SIRTINI PKK'YA DAYAYAN BİR HDP'Lİ DAHA

Figen Yüksekdağ daha önce "Sırtımızı PKK'ya dayıyoruz" demiş, bu sözlerin ardından tepki toplamıştı. Benzer cümleleri de bugün Sebahat Tuncel kurarak PKK'yı kasttetti ve "Korktuk, sindik, geri çekildik sanmayın. Önünüzde Kürdistanlılar var" diye konuştu.

KARŞINIZDA PKK VAR DEDİ

"Seçim sonuçlarına bakarak bizim korktuğumuzu, sindiğimizi ve bu mücadeleden geri çekileceğimizi düşünüyorlarsa yanılıyorlar. Şimdiye kadar nasıl ayakta durduysak bundan sonra da direnerek ayakta duracağız. Bizim önümüzde engel yok biz her şeyi yaparız diyorsanız önünüzde HDP var, HDK var ve Kürdistanlılar var. Kendi gelecekleri için mücadele etmeye her yerde devam edecekler."

APO VE PKK LEHİNE SLOGANLAR

Grup sık sık terör örgütü PKK ve Abdullah Öcalan lehine slogan attı. Grup adına basın açıklaması yapan HDK Eş Sözcüsü Sebahat Tuncel, "Biz Türkiye'nin 30-40 yılına tanıklık edenler olarak Türkiye halkları savaşın bir çözüm olmadığını çok net anladı. 50 binden fazla insan öldü. Türkiye milyarlarca dolar zarara girdi ve girmeye devam ediyor.

BİR KEZ DAHA UYARIYORUZ

Bir kez daha uyarıyoruz; katliam yaparak, sokağa çıkma yasağı uygulayarak Türkiye'de barışı ve çözümü getiremezsiniz. Sizin bu politikalarınıza karşı direnenler olacaktır. Yıllarca tek dil söylemi bu çatışmayı derinleştirmedi mi? Gelinen nokta Kürt halkı dilinden kimliğinden vazgeçmemiştir ve geçmeyecektir. Bunu kimse beklemesin" dedi.

BUNUN ALTINDA TÜRKİYE KALIR

Dolmabahçe mutabakatına dönülmesi gerektiğini ifade eden Tuncel, "Hükümet aldığı sonuçları haklarımıza karşı kullanmaya çalışıyorsa bunun altında Türkiye kalır. Dolmabahçe mutabakatına dönülmediği takdirde Türkiye'de çatışma derinleşecektir. Bu çatışmanın derinleşmesi tüm Türkiye açısından felaket olacaktır" diye konuştu.

BİZİM KORKTUĞUMUZU, SİNDİĞİMİZİ, GERİ ÇEKİLECEĞİMİZİ DÜŞÜNÜYORLARSA YANILIYORLAR

PKK ve HDP'nin artık muhatap alınmaması konusunda konuşan Tuncel, "Muhatap Kürt halkının kendisidir. Kürt halkının temsilcileridir. Bugün Kürt halk önderi Öcalan sorunun çözümünde en yetkili kişidir. HDP parlamentoda Kürtlerin temsilcisidir. Süreci muğlaklaştırarak başka muhataplar arama yaklaşımı çözümsüzlüktür. Biz bunun Türkiye'yi bir kez daha çatışmaya götüreceğinin altını çizmek istiyoruz. Seçim sonuçlarına bakarak bizim korktuğumuzu, sindiğimizi ve bu mücadeleden geri çekileceğimizi düşünüyorlarsa yanılıyorlar.

Şimdiye kadar nasıl ayakta durduysak bundan sonra da direnerek ayakta duracağız. Bizim önümüzde engel yok biz her şeyi yaparız diyorsanız önünüzde HDP var, HDK var ve Kürdistanlılar var. Kendi gelecekleri için mücadele etmeye her yerde devam edecekler" açıklamasında bulundu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

  • taner

    12 Kasım 2015 08:24

    Cevap Ver

    sırtını nereye dayarsan daya biz şanlı tarihimize osmanlıya ve en önemlisi Hz peygambere s.a.v a dayanıyoruz.. sen pkk ikindi vakti gölgesini görüp büyük anmışssın bence öğlen vakti bak nekadar küçük olduğunu göreceksin

Gündem
Suriye sınırında askeri hareketlilik sürüyor
Türkiye
Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde 'kadro' eylemi
Dünya
IKBY'nin petrol ihracatlarında büyük gerileme

Hava Durumu

17°
Detaylı Hava Raporu