Kılıçdaroğlu AB'nin güdümünde hareket ettiğini itiraf etti

Kılıçdaroğlu AB'nin güdümünde hareket ettiğini itiraf etti


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dün bir grup gazeteciye yaptığı açıklamalarla adeta AB'nin güdümünde hareket ettiğini itiraf etti.

Kılıçdaroğlu, AB yetkililerinin hükümet hakkında kendilerine kapalı kapılar ardında kötüleyici şekilde konuştuklarını, fakat dışarıda farklı şeyler söylediklerini belirterek, bu tutumun Avrupa’nın etik değerleriyle bağdaşmadığını söyledi.

“İlerleme raporunun seçim sonrasına ertelenmesi yanlış oldu” diyen CHP Lideri Kılıçdaroğlu özetle şunları söyledi:

"AKP KONUSUNDA İKİ YÜZLÜ DAVRANDILAR"

“Avrupa Birliği Komisyonu’nun Türkiye ile ilgili ilerleme raporunu seçim sonrasına ertelemiş olması yanlış olmuştur. Avrupa Birliği, Türkiye karşısında iki yüzlü bir siyaset izliyor. Kapalı kapıların ardında hükümetle ilgili eleştirel bir dille konuşuyorlar, kapının önüne çıktıklarında farklı şeyler söylüyorlar. Bu tutum Avrupa’nın etik değerleriyle de bağdaşmıyor. AKP, uygar dünya karşısında meşruiyet arayışı içinde. Bu meşruiyeti kazanabilmek için Avrupa’ya her tavizi verebilecek durumda. Avrupa da bunu biliyor ve istifade etmek istiyor.

"AB SAYESİNDE TEK ADAM YÖNETİMİ KURULDU"

2010’daki anayasa değişikliklerinin Türkiye’yi baskıcı bir rejime götüreceğini o zaman Avrupa Birliği’ne söyledim. Ama onlar demokrasi ileri gidecek diye desteklediler. Ama bunun sonucu Türkiye’de tek adam yönetimi kurulmuştur. Dolayısıyla bu baskıcı rejimin kurulmasında Avrupa Birliği’nin 2010 yılında hükümete verdiği desteğin de rolü var. Bunu şimdi fark ettiler ama atı alan Üsküdar’ı geçti.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Kilis'te askeri araç devrildi: 8 asker yaralı
Türkiye
Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde 'kadro' eylemi
Dünya
Katalonya geri adım atmayacak

Hava Durumu

20°
Detaylı Hava Raporu