ABD Büyükelçiliği önünde Obama protestosu

ABD Büyükelçiliği önünde Obama protestosu

  • 05 Kasım 2015 17:24


Ankara’da Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyesi bir grup, ABD Başkanı Barack Obama’nın G-20 Zirvesi için Türkiye’ye gelecek olmasını ABD Büyükelçiliği önünde protesto etti.

TGB üyesi bir grup, Güvenpark önünde toplanarak ABD Ankara Büyükelçiliği’ne yürüdü. Ellerinde ayakkabı ve çuval ile Karanfil Sokak ve Tunus Caddesi üzerinden büyükelçiliğe yürüyen grup, 14 Kasım’da Antalya’da düzenlenecek G-20 Zirvesi için ABD Başkanı Barack Obama’nın Türkiye’ye gelecek olmasını protesto etti. Çevik Kuvvet ekipleri, Kennedy Caddesi üzerinde arama noktası oluşturdu. Arama noktasından geçen TGB üyeleri, Çağdaş Sanatlar Merkezi önünde basın açıklaması yaptı.

Grup adına basın açıklaması yapan TGB Genel Başkanı Çağdaş Cengiz, “1945 Japonya; Hiroşima ve Nagazaki’ye atılan atom bombasıyla 250 binin üzerinde insan yakılarak yok edildi. 1954 Guetemala; 140 bin Guetemalalı katledildi. 1965 Vietnam; arkada 1.5 milyon ölü ve 100 binlerce sakat bırakıldı. 1991 ve 2003 Irak; ilkinde 100 binin, ikincisinde 1 milyonun üzerinde Iraklı katledildi. 2001 ve 2014 Afganistan; 70 binin üzerinde Afgan katledildi. 2011 Suriye; demokrasi bahanesiyle iç savaş kışkırtılarak 200 binin üzerinde Suriyeli öldürüldü ve 11 milyon insan ülkesini terk etmek zorunda bırakıldı. Bütün bu cinayetlerin sorumlusu, emperyalist devlet Amerika’nın başkanı, en büyük terörist Obama, Türkiye’ye geliyor” dedi.
Basın açıklamasının ardından grup olaysız şekilde dağıldı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Erdoğan: İnsansız tankları da üretir hale getireceğiz
Türkiye
'Türkiye nüfusunun 2040'da 100 milyonu geçmesi bekleniyor'
Dünya
İbrahim Kalın: PYD ve Esed anlaşsa bile Afrin Operasyonu sürecek

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu