Özkök'ten Ahmet Hakan'a sert eleştiri

Özkök'ten Ahmet Hakan'a sert eleştiri


Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök, Ahmet Hakan'ı Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili yazısından dolayı sert şekilde uyardı.

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan'a "Yahu Ahmet bırak, buna da sen karar verme arkadaş" diyen Ertuğrul Özkök, "Ahmet Hakan hemen teşhisi koydu. "Kemal Kılıçdaroğlu lider değil. O nedenle istifa etmeli...” Ahmetçiğim seninle hiç aynı fikirde değilim" sözlerini kullandı.

Yunanistan'dan örnek veren Özkök, konuyla ilgili şunları yazdı:

"Kemal Kılıçdaroğlu’nun politikası bana iyi geldi.Herkesin bağırıp çağırarak siyaset yaptığı bir ülkede, bir insan sakin, kırıcı olmayan, herkesi kucaklayan, kimseyi ötekileştirmeyen, nefret söylemine itibar etmeyen bir kampanya yaptı. Biliyorum, lider deyince aklına sadece Erdoğan geliyor.Tamam, çok başarılı bir siyasi portre...Ama bırakalım sosyal demokrasinin lider profili de bu olsun...Bak, bir zamanlar Yunanistan siyasetine hâkim iki aile vardı.Papandreu ve Karamanlis aileleri...Sonra Smitis isimli bir lider geldi. Sessiz, sakin, nefret siyasetine zerre kadar itibar etmeyen bir siyasetçi.Başbakan oldu ve Yunanistan tarihinin en büyük devrimini yaptı. Ülkesini Avrupa Birliği’ne soktu. Şimdi mütevazı bir çiftlik evinde, üç-beş dönümde üzüm yetiştirip şarap yapıyor.Büyük bir devrim ve arkasından haysiyetli bir emeklilik...Çok şerefli bir miras değil mi?."

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Denizaltı projesinde sıra Muratreis'te
Türkiye
Yavuz Bingöl: AK Parti'ye oy verdim
Dünya
'720 bin Arakanlı çocuk kapana kısılmış durumda'

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu