Ağrı'da çocuk doktoru yok!

Ağrı'da çocuk doktoru yok!


Ağrı'da çocuk doktoru olmadığı için hastaların tedavileri ya Acil Serviste veya çevre il, ilçelerde yapılıyor. Ataması yapılan doktorlar ise yaşanan olaylar nedeni ile Ağrı'ya gelmek istemiyorlar.

Ağrı'da yaşanan sağlık sorunları devam ediyor. Yaşanan olaylar nedeni ile ataması yapılan çocuk doktorları Ağrı'ya gelmedikleri gibi zorunlu görev süreleri biten doktorlar da tayinlerini çıkarınca Ağrı Çocuk Polikliniğinde çocuk doktoru kalmadı.

Gelen hastaların çoğu tedavi edilemeden geri dönerken durumu acil olan hastalar ise Acil Serviste muayene ediliyor.

Konu hakkında görüştüğümüz Ağrı Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Hasan Demir, ataması yapılan hekimlerin gelmek istemediğini belirtti.

Demir, "64. dönem mecburi hizmet ile 2 çocuk hekimi verildi ama henüz başlamadılar. Bununla ilgili sıkıntımız var. Konu hakkında Sağlık Bakanlığı önümüzdeki 65. dönem ile ilgili inşallah bize doktor gönderecek. Geçici hizmetle bir arkadaşımızı görevlendirmiştik onun da görev süresi bitti. Şuanda 2 arkadaşımız Acil Servis ve Çocuk Yoğun Bakım servisine dönüşümlü olarak bakıyorlar. Gündüz saatlerinde ise aile hekimleri ile poliklinik hizmeti vermeye çalışıyoruz." dedi.

Yaşanan olaylar ile bölgenin hassas olması nedeniyle doktorların gelmek istemediğini belirten Dr. Hasan Demir, "Bakanlık olarak yapılan kurada bizim ilimize ismi çıkan doktorlar, çeşitli mazeretlerden dolayı gelmiyor. Bu durumda da bir sonraki kuraya kalıyor atama. Gelmeyişlerin bir kısmı mazeret kapsamında oluyor bir kısmı da gelmek istemiyor. Ayrıca bölgenin hassasiyetinden dolayı da insanlar gelmek istemiyor. İşte son dönemde yaşanan çatışmalar nedeni ile. Fakat tayini çıkan bütün hekimleri arıyoruz. Buraya gelmeleri için teşvik ediyor ve gelmeleri durumunda kendilerine her türlü yardımda bulunacakları konusunda konuşuyoruz. Ama şansızlığımız çocuk hekimleri gelmiyor. Yoksa diğer branşlarda hekimlerimizden gelmeyen kalmadı." şeklinde konuştu.

Doktor olmadığından dolayı mağdur olduklarını belirten vatandaşlar da duruma tepki göstererek sorunun bir an önce giderilmesi gerektiğini ifade ettiler.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
PKK iki MİT'çiyi kaçırdı mı?
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
ABD'den PKK'ya 120 TIR silah daha!

Hava Durumu

28°
Detaylı Hava Raporu