FBI’dan gelen defter Yargıtay’da

FBI’dan gelen defter Yargıtay’da


“Paralel Devlet Yapılanması" iddianamesinde FBI tarafından ABD’de gözaltına alınan Osman Hilmi Özdil’in defterinde Ergenekon soruşturmasındaki isimlerin çıkması üzerine iddianameyi Yargıtay’a gönderildi Ergenekon’un karar aşamasında bu bilgilerin göz önünde bulundurulması istendi.

“Paralel Devlet Yapılanması" iddianamesinde, FBI tarafından ABD’de gözaltına alınan Osman Hilmi Özdil’in defterindeki isimler de yer aldı. Defterde, Ergenekon soruşturması henüz başlamamışken, Ergenekon sanıklarının isimlerinin bulunduğu bilgisi iddianamede yer aldı. Haberlerin ardından Ergenekon davasında Tuncay Özkan’ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın avukatı Hüseyin Ersöz, Yargıtay’a başvurdu. Ergenekon davasında temyiz aşamasına bakan ve son kararı Nisan 2016'da verecek olan Yargıtay’a dilekçe sunan Ersöz, iddianamedeki bilgilere yer verdi. Ersöz, 18 Nisan 2007 FBI tarafından ABD’de gözaltına alınan Osman Hilmi Özdil’in defterinde Ergenekon soruşturmasındaki isimlerin çıktığını hatırlattı. Ancak Ergenekon soruşturmasının bu tarihten iki ay sonra, 12 Haziran 2007 tarihinde Ümraniye’de bulunan el bombaları ile başlatıldığını ifade etti. Osman Hilmi Özdil’in defterinde bulunan notlarda yazılı isimlerin ‘devlet içinde örgütlü organize bir yapı tarafından hedef alındığını’ belirten avukat Ersöz dilekçesinde, “Yargıtay 16. Ceza Dairenizde temyiz incelemesi devam eden yargılama dosyasına da bu sebeple dahil edildiklerini göstermektedir” ifadelerini kullandı. Ersöz söz konusu bilgilerin yer aldığı iddianameyi Yargıtay’a göndererek ‘karar aşamasında göz önünde bulundurulmasını’ talep etti.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Erdoğan: İnsansız tankları da üretir hale getireceğiz
Türkiye
'Türkiye nüfusunun 2040'da 100 milyonu geçmesi bekleniyor'
Dünya
İbrahim Kalın: PYD ve Esed anlaşsa bile Afrin Operasyonu sürecek

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu