Taner Yıldız: Sevinmek var, şımarmak yok

Taner Yıldız: Sevinmek var, şımarmak yok


Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, seçimin sonuçlanmasının ardından yaptığı açıklamada, "AK Parti kurulduğu günden bu yana hiç seçim kaybetmedi. Bizim bu sevincimizi şımarıklığa götürmeyeceğimizi ve yalnızca hizmete layık olanın vatandaşımız olduğunu bir kez daha vurgulamak isterim" ifadelerini kullandı.

Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, seçimin sonuçlanmasının ardından AK Parti İl Başkanlığı'nda basın toplantısı düzenleyerek, değerlendirmelerde bulundu. Yıldız, “1.5 aylık kampanya döneminde Türkiye'nin geleceği 1 Kasım seçimlerinde bütün partiler ile beraber yaptığımız bu çalışmada özellikle Kayseri için söylüyorum; son derece centilmence ve Kayseri'nin rehavetine yakışabilecek bir tarzda bütün partiler davrandılar. Birkaç olumsuz durumları da geçici olarak kabul ederek söylüyorum. Öncelikle bütün partilere teşekkür ediyorum. Önemli bir teşekkürümüzü de vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Sağ duyusu ile, sezgisi ile ve bütün geliştirdiği kabiliyetleri ile beraber Türkiye'nin geleceğini, Türkiye'nin istikrarını seçtikleri için teşekkür ediyorum" diye konuştu.
HDP dersini aldı
Yıldız, “HDP'li seçmen 'Ben bu oyu hendek kazın diye vermedim' demiştir. 7 haziran seçimlerinden sonra HDP'li seçmenler verdiğimiz oyların hendek kazılmasına ve 'Bizim hizmet götürdüğümüz alanların kesintiye uğramasına vermediğini' söylemiştir. MHP'ye oy veren kardeşlerimiz, 'Her şeye hayır değil, istikrara evet' demiştir. Bu çok önemli bir ayrımdır. Bir işin nasıl olacağını tarif edenler ile bir ülkede nasıl olmayacağını anlatanlar arasında ki fark vatandaşımız tarafından son derece net ortaya konmuştur. Terör ile kol kola olanlar yani HDP bundan gerekli dersi almıştır. Türkiye'de kimlikler üzerine yapılan siyaset aslında kazanamamıştır.
Sevincimiz şımarıklığa dönmeyecek
Bizim bu sevincimizi şımarıklığa götürmeyeceğimizi ve yalnızca hizmete layık olanın vatandaşımız olduğunu bir kez daha vurgulamak isterim. 7 Haziran seçimlerinden bütün partiler mutlaka ders çıkartmıştır. Tabi ki AK Parti de dersini çıkartmıştır. Bununla beraber 1 Kasım seçimlerine girmiştir. Hizmetler kaldığı yerden devam edecektir. Hizmet Türkiye'nin büyümesine, hiçbir ayrım yapmadan bize oy veren, vermeyen 1 Kasım'dan önce bizi tercih eden, etmeyen herkes bu hizmetten payını alacaktır" şeklinde konuştu.
Terörle mücadelenin kararlılıkla devam edeceğini söyleyen Taner Yıldız, “Terörle alakalı konularda artık PKK her zamankinden daha güçlü bir iradeyi karşısında bulacaktır. Bununla alakalı mücadele özgürlükler alanını daraltmadan mutlaka güvenlik ile alakalı konularda taviz vermeden ve hiçbir geri adım atmadan, bu konuda rehavete kapılmadan aynı şekilde o da devam edecektir. Bunu hep beraber görmüş olacağız" diye konuştu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
ABD'den PKK/PYD'ye 'enerji kalkanı'
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
ABD'den PKK/PYD'ye 'enerji kalkanı'

Hava Durumu

19°
Detaylı Hava Raporu