Merve Kavakçı'dan seçim uyarısı

Merve Kavakçı'dan seçim uyarısı


Merve Kavakçı 1 Kasm için uyardı: "Koalisyonla Türkiye'nin elde ettiği kazanımlar kaybedilecek. Türkiye'yi koalisyonlara mahkûm etmemeliyiz" dedi.

Türkiye Merve Kavakçı'yı 1999 seçimlerinde TBMM'deki and içme törenine başörtülü gelince Meclis'ten çıkartılmasıyla tanıdı. Uzun yıllar kaldığı ABD'den dönerek Üsküdar Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olan Kavakçı Türkiye'nin ilk olan ve sömürgeciliğin bıraktığı mirası sorunsallaştıran "Postkolonyal Çalışmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi" (PAMER) Siyaset Okulu Sertifika Programı'nın koordinatörü oldu. Medya üzerine çalıştığını söyleyen Kavakçı, bu alanda çalışmaya, Doğan medyasında Erdoğan'n (Başbakanlığı döneminde) "evinde terlik giymesi" ve dönemin Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz'ın "ayakkabılarını evinin kapısında çıkarmasıyla" ilgili küçümseyici haberleri sonrasında karar vermiş.

Kavakçı, 1 Kasım seçimlerinden "koalisyon" çıkması halinde Türkiye'nin tüm kazanımlarının da yok olacağını belirterek şunları söylüyor: 

'KAZANIMLAR KAYBEDİLİR'

"Türkiye'yi koalisyonlara mahkum etmememiz gerektiğine inanıyorum. Koalisyonların bu kazanımların kaybedilmesi anlamına geldiğini düşünüyorum. (...) Bunda da çok önemli bir pay, kararlı bir Erdoğan liderliğine ait. 

'HALK MECLİS'TE'

Meclis'e başörtüsüyle girdiğim dönemle şimdiki döneme bakınca belki hayal bile edemediğimiz bir özgürlük alanının açıldığını görüyorum. Meclis ve halk kitlesi var. 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Erdoğan'dan Trump ve ABD'ye çok sert sözler!
Türkiye
Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde 'kadro' eylemi
Dünya
Petrol zengini ülkenin ekonomisi çöküyor

Hava Durumu

20°
Detaylı Hava Raporu