Tuğrul Türkeş, MHP'nin neden paniklediğini açıkladı!

Tuğrul Türkeş, MHP'nin neden paniklediğini açıkladı!


Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş NTV'de önemli açıklamalarda bulundu.

Türkeş'in açıklamalarından satır başları şöyle:

TÜRKEŞ MHP'Yİ PANİKLETTİ

"E gir koalisyona sen durdur. Sen burayı sayfiye yeri mi zannediyorsun? Şimdi reklam olmasın ama ben girdiğimden bu yana, ondan önce konuşulan laflara bakın, ben girdikten sonra konuşulanlara bakın. Bunu bir tek Tuğrul Türkeş yapabiliyorsa, tabanda koalisyon yapılmaması nedeniyle tepki var. Panikle, dağılmayın söz bu sefer koalisyon yapacağız mesajıdır."

17-25 ARALIK SORUŞTURMALARI

"17-25 Aralık’ın koalisyon protokolüne yazılmayacağını, bunun bir meclis işi olduğunu bilmesi gerekir. Hükümetin görevi midir bu? Hayır…"

BAHÇELİ’NİN ERDOĞAN HAKKINDA AÇIKLAMASI

"Şartlardan biri, Cumhurbaşkanını fanusa koyacağız. Japon çiçeği mi bu nasıl fanusa koyacaksın? Halk tarafından seçilen herkes konuşur. Sayın Bahçeli ve arkadaşlarım bunu çok iyi bilirler, bilmiyorlarsa da bilmeliler. Sen hiç kimseyi fanusa koyamazsın. Bir kere hürriyeti tahdittir. Sen istersen fanusta yaşarsın ama sen kimseyi fanusa koyamazsın. Halkın seçtiği herkes konuşmak zorunda."

ÇÖZÜM SÜRECİ YENİDEN BAŞLARSA?

"Varsayım üzerine konuşmam. Şu andaki gidişat iyi. Sayın cumhurbaşkanının çizdiği yol nettir. Benim Sayın Bahçeli’ye 10 sayfalık mektubum var Öcalan’ın idamının ertelenememesi konusunda. Bir kopyası kendisindedir. Bir kopyası bendedir. Kendileri buna rağmen 7,5 saatlik toplantının neticesinde ikna olduğunu söyleyip ya hükümetten çekilmesi lazımdı ya da infaz erteleme kararının altına imza atmaması lazımdı. Teröristler itlaf edilmeye çalışılıyor. Bunun yanında kravat takıp ben adamım diyenlere de aklını başına al deniyor."

İMRALI İLE GÖRÜŞÜLMELİ Mİ?

"Anayasal hak bağlamında herkesin kendisinin bütün haklarının verildiği ve kendisinin anayasada karşılık bulduğu hem yükümlülük hem de hak olarak bir kriterin getirilmesi lazım. Herkesin kendisini bulduğu bir anayasa bu işin çözümüdür."

BAHÇELİ’NİN 5. PARTİ AÇIKLAMASI

"Türk siyasetinde 5. parti lafını saygıdeğer Bahçeli söyledi. Demek bildiği bir şey var. Hiçbirimiz bilmiyoruz bir tek sayın Bahçeli biliyor. Sayın Gül’e yakın şahsiyetler MHP’den meclise neden taşınıyor. Buna bakmak lazım. Biz bu partiyi iktidar yapamayacağız bari başka parti icat edelim diye bir gayret var sanıyorum."

SEÇİMDEN SONRA NE OLACAK?

"1 Kasım sonuçlarını görmeden 2 Kasım’da ne olacağını söyleyecek bir babayiğit yoktur."

"17-25 Aralık’ın koalisyon protokolüne yazılmayacağını, bunun bir meclis işi olduğunu bilmesi gerekir. Hükümetin görevi midir bu? Hayır…"

 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Başbakan Yıldırım, Yarın Kılıçdaroğlu ile Görüşecek!
Türkiye
IKBY'de sevkiyatın askıya alınması söz konusu değil
Dünya
Bir darbede Merkel'den

Hava Durumu

16°
Detaylı Hava Raporu