Şirin baba Himmet dede

Şirin baba Himmet dede


Fetullahçı Terör Örgütü'nün himmet paralarını yurtdışına kaçırmak için şeytanın bile aklına gelmeyecek yöntemlere başvurduğu ortaya çıktı.

"Şirinler köyü" adı verilen yöntemle, örgüt üyelerinden toplanan paralar, Koza- İpek Holding'in başını çektiği yapının şirketlerine ve çok sayıda kişinin hesaplarına bölündü. Ayrıca toplanan himmetler madenden çıkartılmış altın gibi gösterildi. Bu himmetler de bağış adı altında FETÖ'nün vakıflarına aktarıldı.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün, himmet adı altında topladığı paraları 'Şirinler Köyü' adı verilen para aklama yöntemiyle Akın İpek'in sahibi olduğu Koza- İpek şirketlerine aktararak yurtdışına kaçırdığı tespit edildi.

FETÖ ve Koza İpek'in, 22 şirketinin kayyuma devredilmesiyle sonuçlanan süreçte himmet paralarını yurtdışına kaçırmak için şeytani bir planı hayata geçirdikleri tespit edildi. Bilirkişi raporuna göre organizasyonda, Koza Ipek Holding A.Ş. , Koza Altın İşletmeleri A.Ş. , Doğu Anadolu Maden Arama ve Sondaj A.Ş., ATP İnşaat ve Ticaret A.Ş . ile diğer ilişkili kurum ve şahıslar arasında uluslararası bir para aklama şekli olan 'Şirinler' yönteminin 'ulusal' versiyonu oluşturularak Şirinler Köyü (Smurfe Village) sistemi hayata geçirildi. 

 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İspanya'dan Katalonya açıklaması: Amacımız düzeni yeniden sağlamak
Türkiye
Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde 'kadro' eylemi
Dünya
İspanya'dan Katalonya açıklaması: Amacımız düzeni yeniden sağlamak

Hava Durumu

22°
Detaylı Hava Raporu