Solcu yazar Çölaşan açıkça HDP'ye oy verin çağrısı yaptı

Solcu yazar Çölaşan açıkça HDP'ye oy verin çağrısı yaptı


Dünün HDP ve Cemaat düşmanı Emin Çölaşan, HDP barajı aşsın diye Kemalistleri ikna yazısı yazdı..

Yılların Kemalisti, Sözcü yazarı Emin Çölaşan bugün öyle bir yazı yazdı ki.. Cemaat'e sahip çıtktı, HDP'ye oy verin çağrısında bulundu. Yetmedi, aynı yazısında HDP'ye Kemalistlerin neden oy verdiğini, vermesi gerektiğini en ince ayrıntısına kadar anlattı..

İşte o yazıdan bölümler:

AKP EN ÇOK HDP'DEN KORKUYOR

Sevgili okuyucularım, belki bazen düşünüyor olabilirsiniz, seçimde AKP’nin en çok korktuğu, bu yüzden düşman belleyip hedef gösterdiği, başarısız olsun diye çaba harcadığı parti hangisidir diye!.. Acaba CHP mi, MHP mi!.. İkisi de değil. O halde hangisi? HDP!

HDP BARAJI AŞTI, AKP İKTİDAR OLAMADI

HDP 7 Haziran seçiminde yüzde 10 barajını aşıp Meclis’e 80 milletvekili soktu. Bu 80 milletvekilinin neredeyse tamamı Güneydoğu’da AKP’den alındı ve iktidar partisi Meclis’te azınlığa düşmüş oldu. Ülkede acayip bir rüzgar esiyordu… “HDP’ye oy verin… Barajı aşsın ki AKP tek başına iktidar olamasın.” İnce hesaplar yapıldı, büyük bir kumar oynandı ve tuttu..

KEMALİSTLER BİLE HDP'YE OY VERDİ

Ülkemizin bölünmez bütünlüğünün, laik ve demokratik Cumhuriyet’in, Atatürk ilke ve devrimlerinin en büyük savunucusu olan, bazılarını benim de bire bir tanıdığım nice insanlar sandık başına bu hesapla gidip oylarını HDP’ye verdiler. Peki şimdi, bu seçimde ne olacak? Eğer aynı süreç 1 Kasım günü de gerçekleşir, Doğu ve Güneydoğu’yu, ama özellikle de Güneydoğu’yu HDP silmece kazanırsa, gökten ilahlar bile inse AKP’yi kurtarmak mümkün olmaz. Dolayısıyla, bu seçimde de AKP’nin en büyük rakibi (istesek de istemezsek de) HDP’dir.

HDP BARAJI AŞAMAZSA KANLI TERÖR OLAYLARI OLUR 

Burada bir cümlelik bir parantez açıyorum: (HDP yüzde 10’u geçemezse, korkarım ki başta Güneydoğu olmak üzere ülkenin pek çok yerinde kanlı olaylar çıkar ve terör çok canlar alır.)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

  • m.e.a

    30 Ekim 2015 16:18

    Cevap Ver

    ben solcuykend şimdide,kendimi bildim bileli solcu faşistlerin güç karşısında takla atmaktan ,el oyuşturup kıç yalamaktan başka bir işleri olduğunu görmedim duymadım,kendisini aydın zaneden çapulcu tayfasıda ,acaba kıç yalamanın şeklini,takla atmanın şeklimi deyişti çok merak ediyorum,solcuların ne evrimimin geçirdiklerini açıklasada,faşistiklerine yeni taktiklermi geliştirdiler merak ediyorum,faşistlerin,faşist derken tüm hapsini kast ediyorum sağcısını ,solcusunu eyrisini yatayın,hepisi içinde.bir tek düşüncelerinde millet,halk için bir düşünceleri olmamıştır,zaten olamaz çünkü insandan deyil maymundan türedikleri için ,normal karşılamak lazım,zavalı mahlukları

Gündem
Erdoğan'dan Trump ve ABD'ye çok sert sözler!
Türkiye
Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde 'kadro' eylemi
Dünya
Petrol zengini ülkenin ekonomisi çöküyor

Hava Durumu

17°
Detaylı Hava Raporu