Anaokulunda skandal şiir!

Anaokulunda skandal şiir!

 • 28 Ekim 2015 14:54


Meram Şehit Kubilay Anaokulu’nda, ecdada hakaretler içeren şiir çocuklara Cumhuriyet Bayramı’nda okumaları için ezberletiliyor. Veliler, Milli Eğitim’e çağrıda bulunarak gerekli incelemenin başlatılmasını istedi

Meram Şehit Kubilay Anaokulu, Cumhuriyet Bayramı öncesinde bir skandala imza attı. Anaokulu öğrencilerine dağıtılan ve ezberlemeleri istenen şiirde, cumhuriyetin değerleri ve faziletleri yerine, tarihimize ve ecdadımıza yönelik yalan ve aşağılamalar dikkat çekiyor. Milli Eğitim’e bağlı bir okulda, tarihe yönelik ve tüm Osmanlı tarihini karalayan şiirin, küçücük çocuklara ezberletilmek istenmesi velilerin de tepkilerine neden oldu.  Anaokulu çocuklarına dağıtılan şiirin başlığı hariç hiçbir yerinde cumhuriyetin faziletinden bahsedilmezken, her dizede Osmanlı’ya hakaret var.

ECDADA HAKARET ŞİİRLERİ EZBERLETİLMEMELİ

Konuyla ilgili görüşlerine başvurduğumuz Eğitim-Bir-Sen Konya Şube Başkanı Nazif Karlıer, “Küçük yaştaki çocuklara Osmanlıyı kötülemek, baskıcı bir rejim gibi göstermek hoş değil. Onların atalarımız olduğunu ve güzel işler yaptığını anlatmamız gerekir. Her rejimin kendine göre güzellikleri eksiklikleri vardır. Okullarda çocuklara verilen şiirler milleti hor ve hakir gören, ecdadımıza hakaret eden şiirler olmamalı, tarihimizi doğru öğretmeli, milletin değerleriyle örtüşen sahip çıkan nitelikte olmalı. Tarihimizi bilmezsek geleceğimizi şekillendiremeyiz. Cumhuriyeti öven; ancak putlaştıran, kutsayan anlamda değil, faziletlerinden bahseden şiirler yazılmalı ve çocuklara öğretilmeli. Konuyla ilgili araştırmayı yapacağız ve gerekli birimlere ileteceğiz” dedi. 

siir-22.jpg

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

 • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

 • ingiliz kemal

  29 Ekim 2015 13:44

  Cevap Ver

  ingiliz kemal zamanında yapmış yapacağını, sözde "geldikleri gibi giderler" miş, oysaki ödevleri vermişler içimizden sandığımız birine, o nedenle savaşmadan gitmişler, koca milletin alfabesini, tatil gününü, kıyafetini, dilini, dinini, geçmişini değiştirmişler, biz de saf gibi kanıp kabul etmişiz, kabul etmeyenler istiklal mahkemelerinde asılmış, Allah onlardan razı olsun... bu şiire ve bunu şevkle yazıp yayınlayan hocalar ise her nasılsa bunları düşünemeyecek bir zihniyetle yetiştirilmiş.

 • Fethi

  28 Ekim 2015 18:01

  Cevap Ver

  İnsan şu an olmayan bir devlete nasıl düşmanlık yapar anlayamam. Mesela Auvsturya-Macaristan imparatorluğu hakkında ne düşünüyorlar acaba ?

 • saibot

  28 Ekim 2015 16:21

  Cevap Ver

  ecdadını yok sayan soysuzlar yoklukniçinde kalacaklardır.

Gündem
İstanbul Adalet Sarayı önünde silahlı kavga
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
Fransa basını sustu

Hava Durumu

26°
Detaylı Hava Raporu