Diyarbakır'daki ikinci afiş skandalı!

Diyarbakır'daki ikinci afiş skandalı!


Diyarbakır'da HDP'li belediyenin astığı Peygamber Efendimiz sav'e yönelik sözde hakaret içerikli afişlerin ardından bir skandal daha yaşandı. Peygamber düşmanları o afişlere tepki olarak asılan afişlere saldırdı, yırttı.

HDP'li Diyarbakır Yenişehir Belediyesi, 'çocuk gelinlere' karşı farkındalık oluşturmak adı altında Peygamber Efendimiz (sav) sözde hakaret edilen karikatürü kullanmıştı. Yaşanan infial üzerine o afişler kaldırılmış, tepki olarak da "Biz seni görmeden sevdik Ya Resulallah" ibaresi olan afişler asılmıştı. İşte bu afişlere saldırıp, parçaladılar.

İslami Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, DBP'li Yenişehir Belediyesinin, çocuk gelinlere dikkati çekmek adına astığı afişe tepki olarak Türkçe-Kürtçe afiş astırdı. Yenişehir Belediyesince bir süre önce çocuk gelinlere karşı farkındalık oluşturmak adına billboardlara asılan, Danimarkalı bir karikatüristin "Hazreti Muhammed'e hakaret içeren" çiziminin kullanıldığı afişe tepki gösteren İslami Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, kentin 55 noktasındaki billboardlara afiş astırdı.

AFİŞLERE SALDIRDILAR!

Afişlerde, Kürtçe ve Türkçe olarak "Biz seni görmeden sevdik Ya Resulallah" ifadesi ile Enbiya suresinin 107. ayeti olan "Biz seni ancak alemlere rahmet olarak gönderdik" ayeti yer alıyordu. İşte bu afişler kısa süre sonra saldırıya uğradı, bilboardlardaki afişleri parçalandığı görüldü.

HDP'Lİ BELEDİYEDEN PEYGAMBERİMİZE HAKARET!

Kadına karşı şiddete karşı sözde farkındalık oluşturmak adı altında HDP'li Yenişehir Belediyesi, “Şiddet şiddeti doğurur” sloganıyla kentin en işlek yerlerine önceki hafta afişler asmıştı. Fakat o afişlerden biri sosyal medyayı ayağa kaldırmıştı. Afişlerden biri Dünya çapında büyük protestolara neden olan Hz. Peygambere hakaret karikatürdü. Vatandaşlardan gelen tepkiler üzerine skandal karikatürün yer aldığı bilbord kaldırılmıştı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
ABD'de Güneş tutulması başladı
Türkiye
İstanbul Beykoz'da hortum çıktı
Dünya
ABD'den PYD'ye yapılan askeri sevkiyat 1250 tıra ulaştı

Hava Durumu

24°
Detaylı Hava Raporu