Erdoğan: Onlar kaçıyor biz kovalıyoruz

Erdoğan: Onlar kaçıyor biz kovalıyoruz


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde HUDER heyetini kabul etti.

İşte Erdoğan konuşmasından satırbaşları:

- Suriye'deki adaletsizliğin bedeli 370 bin kaybedilmiş candır.
- Dünya 5'ten büyüktür. Bu 5 ülkede bir tane Müslüman ülke yok. Böyle adalet olabilir mi? 3 tanesi Avrupa ülkesi. Ben Rusya'yı da Avrupa ülkesi sayıyorum. Biri Amerika diğeri de Çin. Ama böyle konuşma senin hakkında iyi düşünmezler diyorlar. Bunu bu fakir söylemeyecekse o söylemeyecekse bu söylemeyecekse kim söyleyecek.

- Biz tüm enerjimizi ve zamanımızı adalet sistemimizin yeniden yapılanmasına ayırmışken, 17-25 Aralık 2013 tarihinde, yargı içindeki bir çetenin ki bu çete, tabanı ibadet, ortası ticaret, tavanı ise ihanet olan bir çetedir. Emniyet içindeki bir grupla birlikte hükümete ve şahsıma yönelik bir darbe hazırlığı içinde olduğu gerçeğiyle karşılaştık. Aldandık. Niye  Bakıyorsun tabanda ibadet var, ortada da ticareti görüyorsun ama tavanda ihaneti doğrusu tespit edememenin orada zaafı içinde olduk.

- İmam denilen kişilerin emrine giren hakim ve savcılar adalete büyük zarar verdi. Bunlardan bazıları kaçtı, bazıları hesap veriyor. Onlar kaçıyor biz kovalıyoruz. Hesap verecekler. İnlerine girdik girmeye devam ediyoruz. Yargı içinde paralel yapı terör örgütü içinde ne kadar kişi varsa bunun hesabını verecektir. Yargının içinde hala bu yapının mensupları var. Hani sen savcıydın haklıydın niye kaçtın? Kaçma gel kendini savun.

- 27 Mayıs'ta Yassıada, 12 Eylül'de Mamak'ta yargılama yapanlarla 28 Şubat'ta darbecilerin karşısında 'hazır ol'da duranlarla 17-25 Aralık'ta gerçek yüzlerini ortaya koyanların hiçbir farkı yoktur. Hatta bu yapı, milletimizin kutsal değerlerini istismar etmesi sebebiyle diğerlerinden çok daha sinsi, çok daha tehlikeli, çok daha tahripkardır."

 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Büyükada iddianamesi kabul edildi
Türkiye
Meteorolojiden 5 il için kuvvetli rüzgar uyarısı
Dünya
Afganistan 'da Polis eğitim merkezine saldırı

Hava Durumu

20°
Detaylı Hava Raporu