İsrail'de Neden KANSER YOK

İsrail'de Neden KANSER YOK


100 yıl önce en nadir hastalıklardan biri sayılan kanser hastalığı, son 20 yılda müthiş bir hızla, kadınlarda %50, erkeklerde %100 gibi bir artış gösterdi. Yeni Germanik Tıp Yöntemi'ni geliştiren, "karalama kampanyası" iddiasına rağmen çalışma izni ve doktorası elinden alınan Dr. Hamer ve Ulusal kanser kayıt merkezinden Dr. Micha Barchana'nın araştırmaları bu artışın nedenini şiddetli bir tartışma konusu yaptı.

 

Avrupa'da sayısız kanser vakasını iyileştiren ve "Yeni Germanik Tıp" (Germanische Neue Medizin) yöntemini icad eden Dr. Hamer siyonistlerin çeşitli yöntemlerle sağlığımıza saldırdığını iddia etti. Bu saldırılardan biri de "kanser". 

Ulusal kanser kayıt merkezinden Dr. Micha Barchana'dan gelen açıklamalarsa iddianın doğruluğunu tartışma konusu yaptı. Yaptığı açıklamada Barchana; istatistiklere göre  İsrail’deki kanser vakalarının ve kanserden ölenlerin sayısının dikkat çekici bir biçimde giderek azaldığını gösterdiğini söyleyleyerek, İsrail’de 2003 yılında 160 kişinin, 2004 yılında ise 152 kişinin kanserden öldüğünü belirtti. 

İsrail'de Neden KANSER YOK

 

İsrail nüfusu toplamda 7,4 milyon. Bunlardan 1,5 milyonu Arap kökenli ve 0,3 milyonu Yahudi olmayan nüfusu barındırıyor. Nüfusun 5,6 milyonu ise İsrailli yani Yahudi kökenlidir. 2003 ve 2004 yılının kanser vakalarının azalmasına göre hesaplandığında İsrail’de; 2009 yılında 118 kişi, 2013 yılında 96 kişi kanserden öldü. Bu durumda 2020 yılında ise sadece 78 kişi kanserden ölecek.

Bu hesaba göre İsrail’de 366 günde 152 kanser ölümlerinin sayısı 1 günde 0,4 oranında.Gesundheit Berlin Brandenburg'dan edinilen bilgilere göre, ölenlerin çoğu Arap kökenli İsrailli ve Yahudi değil. Bu durum Yahudi kökenli İsrailliler'in ölüm oranın çok daha az olduğunu gösteriyor. 

Peki diğer ülkelere nazaran İsrail’de kanser vakalarının bu kadar az olmasının sebebi nedir?

İsrail'de kanser vakalarına kemoterapi ya da radyoterapi uygulanmadığına dair güçlü iddialar var. Bu uygulamaların insan sağlığını daha fazla tehdit ettiği ve hastayı zayıf düşürdüğü düşünülüyor. Ülkede kanser nedeniyle ölüm oranının düşük olması iddiaları güçlndiriyor.

İsrail’de kanser nasıl tedavi edilir? 

İsrail'de kanser hastalarının, alternatif tıp yöntemleri ile tedavi edildiği söyleniyor. Bunlardan birkaçı:

Bitkisel kürler ve kolloidial gümüş suyu ile vücudun zehirlerden tamamen arındırılması (detoksifikasyon)

- Sağlıklı beslenme (hayvansal gıdalar olmaksızın bazik besinler diyeti)

- Bioenerji tedavisi ile vücudun titreşim ve elektromanyetik akımı dengelenerek ruh ve beden sağlığının onarılması.

 

İsrail'in tedavi konsepti bizlerde neden uygulanmıyor?

Bu sorunun cevabı geleneksel tıbbın, ilaç lobisinin ve dünya politikasının kemoterapi + radyoterapi + cerrahi uygulamalar + morfin gibi yöntemleri, dünyadaki Yahudi olmayan nüfusa dayatma olarak veriliyor.  İlaç lobisinin tedavi yöntemlerine tüm zamanların en devasa ticaret kaynağı olarak bakılıyor. Zararsız, etkili ve bütüncül onarıcı tedavilere karşı olan ilgisizliğin ana sebebi bu devasa ticaret olarak görülüyor. Çünkü kalıcı ve ilaç lobisine bağımlı hastalıklar olmazsa, bu devasa ticaret yok olur deniyor.

"Kelime oyunlarıyla "tedavi edildi" aldatmacası"

Kemoterapi ve radyoterapi ile tedavi gören hastaların aslında tedavi olmadığı belirli kelime oyunlarıyla aldatıldığı iddialar arasında. Konu şu örneklerle anlatılıyor:

"'İyileşme' yada 'kansersiz' tanımı istatistiklerde şu şekilde yazılarak yeniden tanımlanıyor: "Kanser teşhisinden sonra 5 yıl yaşadı". Fakat bu durumda hasta 5 yıl içerisinde yine de kanser olabilir. Hastalara kanser tedavisinin sözde başarısını sunan bu tür istatistiklerde, hastanın kaç yıl yaşadığından ziyade, tedavinin gerçek başarısını tespit etmek için "kaç yıl kansersiz“ kaldığını bilmesi son derece önemli bir unsur değil midir?

Hasta bahis edilen 5 yıldan sonra tekrar kanser olursa, hatta ölürse yine de “tamamen tedavi edildi ve tamamen iyileşti “ olarak kayıtlara geçiyor. Son derece zeki kelime oyunları ile bu tedavilerin sözde başarı oranı bu şekilde insanlara aktarılıyor. Başlangıç noktasında olan kanser hastalıkları, hayati tehlikesi olmayan kanser hastalıkları, dolayısı ile tedavisi zaten kolay olan kanser hastalıkları, bu istatistiklere ilk olarak kayıt edilen vakalardır. İleri seviyede kanser olup erken ölen vakalar hiç bir şekilde istatistiklerde kayıda geçmiyor. 1997 de alınan yeni bir kararla, kemoterapiden kaynaklanan ölümler, istatistiklere organ/kalp yetmezliği sonucu oluşan ölüm olarak kayıtlara geçiyor. Bu sinsi manipülasyon kemoterapi, radyoterapi gibi zararlı yöntemlerle kanser vakalarının başarısız tedavi edilmesi sonucu oluşan ölüm sayısını kamufle etmek amaçlıdır."

Meltem Aydın

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

 • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Habere 52 Yorum Yapılmış

 • abbas

  18 Eylül 2016 00:57

  Cevap Ver

  Yahu bırakın şu kematerapi bilmem ne terapi. İşin aslı tohumlarda gizli .bundan 30 yıl geriye gidin ve araştırın turkiyedeki kanser vakalarının oranını en az yüzde 50 fark var . Şimdi gelelim büyük tohum oyununa.30 yil önce bizim kendi tohumlarımızı ekip birsonraki sene yine o tohumu ekip aynı mahsulü alabiliyorduk. Ama simdi israilden gelen tohumları sadece bir defa ekebiliyoruz ikinci sene mahsul vermiyor neden çünkü israil öyle istiyor ve her yıl seni o tohumu almaya mahkum ediyor.(simdi diyeceksiniz ne alaka diye açıklayalım israil bütün dunyaya GDO lu yani genetiği değiştirilmiş organizmalar satiyor butuhumlar sadece bir ekim yapılıyor ve bu tohum oyle oyunlar oynaniyor ki insan sağlığı bozulduğu gibi yine bozulan sağlığı tedavi için ilacı yine israil satiyor) gelelim asıl konuya bugün biz gdo lu ürünler yiyoruz afedesiniz götümüz hastalıktan kurtulmuyor. Ama israile baktığımız zaman bizim 30 yıl önce ekip biçtigimiz tohumları kullanıyor sağlıklı verimli ve temiz yiyecekler yiyorlar ve bundan dunyanin haberi bile yok .elbette israil de kanser olmaz .eger israil in elinden o eski tohumlarımızı geri alabilirsek orta doğuda akan kanı bile durdurabiliriz unutmayinki dunyadaki akan her damla kanın sorumlusu gözünü para hırsı bürümüş o 7 buçuk milyonluk hahudi ülkesi olan israil devletidir.

 • Arda

  17 Eylül 2016 23:49

  Cevap Ver

  Sinem hanım...yıl 1999 Türkiye nüfus 65-70 milyon vaka sayısı 2390, israilin nüfusu onda bir vaka 3bin küsur...gelde inan...

 • Dost

  17 Eylül 2016 14:59

  Cevap Ver

  Haber çok doğru. Allah u Teâlânın ve Rssûlü'nün LANETİ YAHUDİLERİN ÜZERİNE OLSUN ki zaten O ve Rasûlü etmiş.İnatçı kafirler.Kıyamet
  yaklaştı zaten hepsi kılıçtan geçirilecek.
  Son anlarını yaşıyorlar.Yaşasın Allah'a
  iman edenler.Kahrolsun YAHUDİLER.

 • dr.Mair Nae

  27 Ağustos 2016 21:20

  Cevap Ver

  O kadar yanli ve yalan ki neresi duzeltilmeli once bilemiyorum.Kardesim Israilde 15 gun evveline kadar yasardi..! kendisi 12 sene evvel Mesane kanseri oldu,sigaraya bagli.Tedavi etmeyi basardilar Cerrahi yolda kullanildi.Bahsi gecen tedavilerle degil..12 sene icerisinde yine sigaraya bagli (zira icmege devam ettI) .Akciger kanseri oldu.Kemoterapi uygulandi.Istenen sonuc alinamadi.Biolojik tedavide sonradan uygulandi.Vucut kabul etmedi.Cok kilo kaybetti.Sonucta 15 gun evvel kendisini kaybettik.Netice itibariyle yaziya gore Israilde kanser yok.Cok yakinim 2 kez oldu...Kemoterapi kullanilmazmis kullanildi.Hatta birinci basamak tedavisi olarak uygulandi.Insan ozellikle tip konusunda nasil bu kadar yalanci olabilir?Bunu yazan kisi acaba kanser olsa bu elestirdigi tedavileri uygulamiyacakmi? Bu zat bu yalanlara inanan zavallilarin kac tanesinin olumune sebep olabilir hic dusundumu?

 • Dayla

  22 Ağustos 2016 21:29

  Cevap Ver

  Bu ulke hastadan umudu kesince hastayi sevk edecek yer arayan hastaneler ile dolu olduktan sonra daha cok kayip veririz

 • serap Egel

  20 Ağustos 2016 15:28

  Cevap Ver

  Bile bile kemoterapi ve radyoterapiyi verdilerse hastaya (ben dahil) Yaradan onlari kahretsin binbeter olsular.

 • Sinem Şenol

  19 Ağustos 2016 15:51

  Cevap Ver

  Bu makalenin yazarı hangi kaynağa göre ve hangi motivasyonla yazdı bu yazıyı bilmiyorum ama içindeki rakamların, dolayısı ile bizi yönlendirdiği çıkarımların hiç biri doğru değil maalesef. 2008 yılındaki sadece meme kanseri vakalarının sayısı 3,075 kişiymiş İsrail'de. Toplamda değil her 100,000'de 150 kişinin kanserden öldüğünden bahsediyor şu ekteki yazı. Bu da modern tıp ve sağlık sistemine erişebilen toplumlardan pek farklı değil. www.haaretz.com/news/number-of-new-cases-of-cancer-drops-in-israel-1.255853. Ne olur internette bulduğunuz, gördüğünüz her şeye inanmayın. Bir dostunuzun fikri, şahsi bir yorum... İçeriğine inandığımız şeyleri, beğendiğimiz bir fotoğrafı paylaşmak çok güzel de sosyal medyada ama böyle komplo teorileri ve yalan haberlerin yayılması gerçekten de iyi olmuyor insanlık için. Bir ufak Google search yapıp içeriğin doğruluğundan emin olmakta fayda var her zaman. Bu arada paylaştığım yazının başlığı 2006'dan 2008'e kanser vakalarının bir miktar azalmış olmasından bahsediyor. Bunda da şaşıracak bir şey yok. ABD'de de sigara tüketim oranlarının azaldığı eyaletlerde kanserden ölen insanların oranında somut bir azalış var. Onun için karşımda 1 saatte 10-15 sigara içen ve sigara içmeyen benim gibi insanların da sağlığını tehdit eden arkadaşlarım, şu sigarayı bıraksalar, inanın Türkiye'deki rakamların da azalacağını görürsünüz:)

 • Yılmaz yılmazogulları

  19 Ağustos 2016 09:19

  Cevap Ver

  Tūrk doktorları ne yapıyor kendi yöntemlerini kullansın tıpta tūrkiye çok iyi onların yöntemini kullansınlar

 • Serkan ekrem .

  13 Ağustos 2016 19:33

  Cevap Ver

  Başından beri süre gelen müslümanlığı nasıl yok ederiz politikası.israil ve müslüman olmayan kesimlerr içten vurma, türk neslini yok etme adına herşeyi yapıyorlar.allah belasını versin isrsilin

 • Zeynep Baltali

  05 Temmuz 2016 20:00

  Cevap Ver

  Aynen szlere katiliyorum İlaçlarini satabilmek için hastalari kemo terapiyle perişan edip biran evvel olumune sebeepoluyorlap

Gündem
Carter'a Türkiye'den ilk yanıt
Türkiye
Çocuklarınızın okul arkadaşlıklarına dikkat!
Dünya
AB Liderler Zirvesi yapıldı

Hava Durumu

19°
Detaylı Hava Raporu