O yumurtalar meğerse

O yumurtalar meğerse


Süpriz yumurtalara dikkat...

Özellikle çocuklarımızın severek tükettiği bu sürpriz yumurtalar, sağlık açısından çok riskli olduğu ve kanserojen madde içerdiği için Amerika ve Kanada’da yasaklanmış durumda. Herkes çocuklarına Kinder sürpriz yumurtadan almıştır. Ancak Amerika Birleşik Devletleri’nde bunu yapamazsınız.Üstelik yasaklanmasının sebebi çikolatanın içindeki çocukların yutması muhtemel ufak oyuncaklar değil. Yasaklanmasının tek nedeni içinde yenilemez madde bulunması ve Gıda ve İlaç İdaresi’nin bu konuda kararının bulunmasıdır. Plastik kaplar gıda ile temas ettiğinde çok tehlikeli bir kanserojen olan BISFENOL-A (BPA) VE DİOKSİN maddesi ortama geçmektedir.Dioksinin kanser hastalığı yaptığı birçok bilimsel çalışma tarafından ortaya konulmuş ve Uluslar arası Kanser Araştırma Enstitüsü tarafından da açıklanmıştır. Bisfenol-A ve Dioksinler vücuda girer ve vücutta yağ dokusunda depolanır ve uzun süre atılamayarak birikir. KİNDER SÜRPRİZ YUMURTAYI AMERİKA ve KANADA YASAKLADI…! Peki sizler ? Amerika’nın ve Kanada’nın kendi çocuklarının sağlığı için yasaklamış olduğu kinder sürpriz yumurtayı hala nasıl çocuklarınıza yediriyorsunuz? Bazı şeyler için ne zaman önlem almayı düşünüyorsunuz?Çocuklarınız yada siz sağlığınız kaybedincen mi? Lütfen birilerinin çocuklarımızın sağlığı ile oynamalarına izin vermeyelim.Toplum olarak bazı şeyleri el birliğiyle halledebiliriz. Bize düşen görev bu yazıyı sizlerle paylaşmak. Lütfen siz de duyarlı olun ve sevdikleriniz için bu gönderiyi PAYLAŞIN..!

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

 • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

 • Habibe tuğruk

  25 Kasım 2015 09:29

  Cevap Ver

  Öncelikle devletin bunun gibi zehir li gıdalara yask koyup piyasadan kaldırıp imha etmekeri gerekir yokas hiç bir zaman önüne geçilenez

 • Zeugman

  23 Ekim 2015 23:44

  Cevap Ver

  Ambalajı plastik ürünü olmayan ürün gösterin bana! Rusyanın kalıntı madde var diyerek iade ettiği binbir çeşit ürün Türkiye pazarında fahiş fiyatlardan tüketilebiliniyorsa bunlar devede kulak bile değil.

 • Ali demir

  23 Ekim 2015 23:26

  Cevap Ver

  Bu haberi kim yaptıysa hicbir bilgisi yok. Ben laboratuarda çalışıyorum. Gıda ile temas eden her turlu urun test edilir içinde gıdaya gecen zararli madde tespit edilirse kullanılmaz. Burada açıkça markaya saldiri duzenlemisler. Nefret ettigim birisi orada calisiyor, ama yinede söylemeden edemeyecegim Niye ülker vs yumurta yazmamışlar? Yalan yanlış haberlere İtibar etmeyin lütfen.

Gündem
'15 Temmuz' müfredatta
Türkiye
'15 Temmuz' müfredatta
Dünya
Felakette ölenlerin sayısı 400'ü geçti

Hava Durumu

30°
Detaylı Hava Raporu