Davutoğlu: Başladığımız işi yarım bırakmayacağız

Davutoğlu: Başladığımız işi yarım bırakmayacağız


Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti Van mitinginde halka seslendi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, özel uçak "ANA" ile geldiği Van Ferit Melen Havalimanı'na Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, AK Parti Van İl Başkanı Zahir Soğanda, AK Parti Tuşba Belediyesi Başkanı Fevzi Özgökçe, AK Parti Van Milletvekili adayları ve çok sayıda partili tarafından karşılandı.

Başbakan Davutoğlu, AK Parti'nin Van mitinginin düzenlendiği Beşyol Meydanı'nda halka sesleniyor Davutoğlu'nun konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

Askerimizi polisimizi katleden bütün teröristler kahrolsun kahrolacaklar. Biz Türkiye'ye baktığımızda Türk, Kürt, Laz ve Çerkez ile hep birlikte kültürel lezzet sofrasıyız. Aramıza nifak sokmak mümkün mü?

Bu toprakların en büyük zenginliği bu toprakların insanıdır. Sevgili Vanlılar bizimle bu kardeşlik yolunda yürümeye var mısınız? Bu ülkeyi özgür adil bir ülke yapmaya var mısın? İnsanı eşrefi mahlûkat olarak görürüz hepsini kardeş biliriz. Siyaset yapmamızın yegâne amacı budur. Biz kardeşliği getirmek için bir aradayız. Bu toprakların makûs talihini değiştirmek için siyaset yapıyoruz. Biz bu amaçla gece gündüz çalışılırken. Biz hükümet olarak Van, Bingöl ve bütün illerimizi kalkındıracak yatırımlar yapıyoruz onlar gelip ateşe veriyor. En son Selahattin Eyyubi Havalimanına saldırdılar. 

Türkiye'nin bütün imkanlarına kavuşsun diye yaptık. Bilsinler ki biz başladığımız işi yarım bırakmayız.

Bunların tek derdi baskı ve zulüm yapmak kardeşi kardeşi kırdırmak. Türk Kürt kardeştir ayrım yapan kalleştir. Biz hem terörle mücadele ediyoruz ve toplumun kardeşliğini en gür şekilde söylüyoruz. Biz Vanlı kardeşlerimiz kepenk kapatmasın diye huzur operasyonlarını başlattık. Birçok kardeşim 'Allah devlete ve millete zeval vermesin' diye dua etti.

Vanlı kardeşlerimin, Doğulu, Güneydoğulu kardeşlerimin hayatına kasteden, rızkına göz koyan kim olursa olsun sonuna kadar mücadele edeceğiz. Başladığımız işi yarım bırakmayacağız, ne Çözüm Süreci yarım kalacak ne de terörle mücadele süreci.

Sizleri eline silah alan sokak çapulcularına teslim etmeyeceğiz. Canımıza dahi mal olsa bu kutlu yoldan dönmemiz söz konusu değil. Biliyorlar ki AK Parti zayıfladığında terör güçlenecek ya da çözüm süreci bitecek. Biz bir daha burayı terör çetelerine bırakmayacağız. Biz çözüm için her zaman olduğu gibi ayakta duracağız. Huzur ve demokrasi operasyonları başladığında DEAŞ ve PKK saldırdığında verdiğim talimat açıktı terör örgütleri ile mücadele edeceksiniz ama vatandaşlarımızın onuruna zarar vermeyeceksiniz. Ama onlar sivili de askeri de şehit ediyorlar.

Bunlar geleceğimize düşmanlar gelin sorunları çözelim dedik acımasızca saldırdılar. Bunların Kürt kardeşlerimizin sorunları ile bir derdi yok. Bu ülkeye barışı sadece AK Parti götürür. Ülkenin her yerinde halkı ile kucaklan tek parti AK Parti'dir. Halkı ile buluşabilen tek parti AK Parti.

Ankara bombalamasında yaraları sarmaya çalışırken onlar bizi suçladı ve katil devlet dedi. Bir tek damla kanın dökülmesini mazur görürsek aldığımız nefes bize haram olsun. Bugün devlet milletin hizmetindedir. Çözüm yolunda irademizi ortaya koymaya devam edeceğiz.

Türkiye'nin önünü kesemeyecekler silahlar gömülünceye kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Şehirlerin etrafında bir takım yerler inşa edip esnafı oraya götürüp işkence ile haraç alındığı günlere bir daha dönülmeyecek. Bundan sonra söz karar sadece milletindir.

Şimdiden uyarıyorum; herhangi bir şekilde sandık başlarında terör yaparak halkımıza şu veya bu partiye oy vermeleri için baskı yapmaya kalkan kim olursa olsun, en şiddetli şekilde adaletin önüne çıkartılacak. Kimseye bu milleti, bu ülkeyi, bu sandıkları terk etmeyeceğiz. 1 Kasım'da inanıyorum ki sizin inancınızla birlikte Türkiye kazanacak. Birliğimiz, dirliğimiz, kardeşliğimiz kazanacak. Türkler de kazanacak, Kürtler de kazanacak. 78 milyon hep beraber kazanacak. CHP'li HDP'li ve MHP'li kardeşlerimiz de kaybetmeyecek ama bu milletin hassasiyetini anlamayan Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve Demirtaş kesinlikle kaybedecek. 7 Haziran'dan bu yana teröre karşı ortak deklarasyondan kaçanlar ve her şeye hayır diyenle ya da kaçak siyaset yapanlar bu milletten destek göremeyecek.

Size bazı müjdeler vereceğim. Şubat ayında 30 bin yeni öğretmenimizin atamasını yapacağız. İş kurmak isteyen gençlere 50 bin lira hibe verilecek. 100 bin lira faizsiz kredi verilecek. Gençlerin ilk yıl maaşı bizden. Size bundan sonra yukardan bakan bir devlet değil sevkatle bağrına bir devlet vaat ediyoruz.

Değerli kardeşlerim Türkiye'ye Ankara'dan bakan değil buradan dinleyen insanlar lazım.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Denizaltı projesinde sıra Muratreis'te
Türkiye
Yavuz Bingöl: AK Parti'ye oy verdim
Dünya
'720 bin Arakanlı çocuk kapana kısılmış durumda'

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu