İstifanı hazırla Demirtaş

İstifanı hazırla Demirtaş


1 Kasım seçimleri yaklaştıkça ‘cici çocuk’ maskesini takmaya çalışan Demirtaş, geçmiş söylemlerini de yalanlamaya başladı. İnsanların aklıyla alay eden Demirtaş, söylediği sözler için “Kanıtlayın istifa ederim” dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 7 Haziran seçimlerinde uyguladığı 'cici çocuk' ayarlarına geri dönmek için düğmeye bastı. Kandil'in her fırsatta sözcülüğüne sığınan, aldığı emir ve talimatlar doğrultusunda halkı isyana teşvik eden, 50 kişinin hayatını kaybettiği ayaklanmaların emrini veren Demirtaş, söylediği tüm sözleri bir anda unuttu. HDP'li vekillerin, belediye başkanlarının ve bizzat kendisinin PKK'ya verdiği desteği, bir açıklamayla unutturabileceğini sanan Demirtaş, Yüksekdağ'ın "Biz sırtımızı YPG ve PYD'ye yaslıyoruz" sözlerini hatırlattı. "Eş başkanımız sırtımızı PKK'ya dayıyoruz dediyse istifa ederiz" açıklamasını yaptı. 

İNKAR ETMEYE ÇALIŞTI 

PKK'nın Suriye kolu PYD'ye sırtını dayadığını söyleyen Figen Yüksekdağ'ın sözleri üzerinden kelime oyunu yapan Demirtaş, yine cici çocuk maskesi takmaya kalkıştı. PKK'ya verdikleri açık desteği gizleyebileceğini düşünen Demirtaş'a terör örgütü için sarf ettiği 'güzel' sözler hatırlatıldı. Eli kanlı teröristlere mühimmat taşıyan HDP'li vekil Faysal Sarıyıldız'ın ortaya çıkan skandal görüntüleri paylaşıldı. Tarih tarih, yer yer bilgilerle verilen örnekler, uzun bir 'skandal sözler' listesi oluşturdu. Özellikle Doğu ve Güneydoğu'da yer alan HDP'li il ve ilçe belediyeleri, güvenlik güçlerine hain pusular kuran eli kanlı teröristlere her türlü desteği veriyor. Belediyelerin iş makinalarıyla sokaklara hendek kazılıyor, asfaltlar delinip yollara mayın döşeniyor. Belediyeye ait bina ve salonlarda hem terör örgütünün propagandası yapılıyor hem de kandırılan gencecik bireyler dağ kadrosuna alınıyor. Belediyelerin kamyonları eli kanlı teröristlere mühimmat taşıyor. Hatta belediye araçları, bombalı eylemlerde doğrudan kullanılıyor. 

SÖZLERİNDEN BİRKAÇI: 

27.07.2015 HDP'li Vekil Abdullah Zeydan: PKK sizi tükürüğüyle boğar 
02 08 2015 Figen Yüksekdağ: "Ekin ve yoldaşları başımızı eğmediler. Şahadetleri bizi güçlü tutuyor. 
05 08 2015: Demirtaş, "Asker ve polis yenildi, yine yenilecek" 
09.08.2015 Figen Yüksekdağ: PKK bir halk özgürlük hareketidir. Uyguladığı program terör değildir. 
12.08.2015: Demirtaş: Cizre yanarsa Bodrum da yanar 
13 08 2014 Figen Yüksekdağ: Avrupa ülkeleri PKK'yı terör örgütü listesinden çıkartsın 
09.10.2015 Demirtaş: PKK'lı cenazesine gitmeyeni yakarım. PKK'lılar bizim seçmenimiz. 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Lübnan Dışişleri Bakanı Bassil Türkiye'ye gelecek
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Nijerya’da bombalı intihar saldırısı: 10 ölü, 30 yaralı

Hava Durumu

10°
Detaylı Hava Raporu