Davutoğlu: Sonunda Türkiye'de kardeşlik kazanacak

Davutoğlu: Sonunda Türkiye'de kardeşlik kazanacak


Başbakan Ahmet Davutoğlu, Trabzon mitinginde halka hitap etti.

Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları:

Dalgalandırdığınız her bir bayrakta Samet kardeşimizin kanı vardır. Hiçbir Trabzonlunun gözünü yere bakar görmedim.

Trabzon'dayım yarın Van'dayım. Ülkemizin her yanını dolaşıyoruz. Bu ülke Edirne'den Hakkari'ye kadar bir bütündür. Bu toprakların her köşesinde şehitlikler var. Nice yiğitler şehadet şerbetini içtiler. Bu millete düşmanlık edenler bir şeyin hesabını yapamıyorlar. Bu milleti hiçbir şart altında zillet içinde yaşamaya kimse mahkum edemez. 

"SONUNDA TÜRKİYE, KARDEŞLİK KAZANACAK"

Milli mücadelemiz bunun şanlı örneğidir. Bu milletin birliğin kast edenlere asla izin vermeyeceğiz. Hiç kimse bu milletin yürüyüşünü engelleyemeyecek. Bu dağların her köşesinden, yaylalarından terör son ferdine kadar temizlenecek. Sonunda Türkiye, kardeşlik kazanacak.

"CUDİ'Yİ, TENDÜREK'İ, AĞRI'YI BU TERÖRİSTLERDEN TEMİZLEYECEĞİZ"

Kendisini sokan akrep gibi kendilerini kaçınılmaz sona hazırlıyorlar. Hak edene hak ettiği cevabı verirken de ne yaptığımızı biliyoruz. Aramızdaki bağı daha da güçlü hale getirecek ve her adımı her zaman atmaya devam edeceğiz. Kardeşliğimize fitne sokmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Hukuk devletinin sınırları içinde her türlü tedbiri alırız. Cudi'yi, Tendürek'i, Ağrı'yı bu teröristlerden temizleyeceğiz. 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Lübnan Dışişleri Bakanı Bassil Türkiye'ye gelecek
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Nijerya’da bombalı intihar saldırısı: 10 ölü, 30 yaralı

Hava Durumu

13°
Detaylı Hava Raporu